Tajniki zawodu weterynarza i księgi rekordów Guinessa

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 22:42
Weterynarz to zawód, o którym marzy wielu od najmłodszych lat. Myślimy wtedy o słodkich kociakach i szczeniakach, ale powinniśmy pamiętać, że to nie jedyne zwierzęta, którymi zajmuje się weterynarz. 
Poznaj z Czwórką tajemnice zawodu weterynarza
Poznaj z Czwórką tajemnice zawodu weterynarzaFoto: Shutterstock/FamVeld

Już chwilę o 7.15 spotkamy się z naszym gościem, którym będzie lekarz weterynarii Michał Barczykowski, znany na instagramie jako cowdoctor-pl. Nietrudno się domyślić, że głównymi pacjentami Czwórkowego gościa są krowy. Lekarz opowie o tajemnicach swojej pracy, co należy do jego obowiązku i jakimi pacjentami są te zwierzęta. Zapytamy też, co wpłynęło na jego decyzję o wyborze zawodu oraz czemu wybrał te duże, gospodarskie zwierzęta.

Po 9.15 naszym gościem będzie Paulina Garczyk z biura rekordów Guinessa. Księgę rekordów Guinessa zna każdy fan ciekawostek. Już od 67 lat informuje o niecodziennych rekordach ustanawianych przez ludzi. Pierwsze wydanie Księgi Rekordów Guinnessa zostało opublikowane w 1955 roku w tysiącu egzemplarzy i początkowo miało służyć do zabawiania gości irlandzkich pubów. Wykaz ciekawostek szybko zdobył popularność wśród czytelników i stał się światowym bestsellerem. W rozmowie z Kubą Jamrozkiem nasz gość zdradzi z jakimi rekordami zgłaszają się ludzie, jak można pobić rekord Guinessa i znaleźć się w księdze. Opowie też o najdziwniejszych rekordach świata.

Weronika Puszkar zabierze nas na studia. Okazuje się, że jest coraz mniej chętnych na "magisterki". Najnowsze dane statystyczne pokazują ciekawy trend na uczelniach wyższych. Z roku na rok maleje liczba studentów wybierających studia II stopnia. Coraz częściej wystarcza licencjat albo tytuł inżyniera. Po osiągnięciu tego stopnia, studenci idą do pracy.

W audycji zaproaszmy również na serwis sportowy i serwis kulturalny. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w poniedziałek (27.11) o godz. 7.00 zaprasza Jakub Jamrozek

pj

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń