Polskie Radio
Section05
krowy

"Trzy krowy w niebieskich kajakach", czyli historia, która wydarzyła się naprawdę. Kulisy w Polskim Radiu Dzieciom

Pewnego dnia w głowach trzech przyjaciółek rodzi się szalony plan. Mają już serdecznie dość nudnego życia i złego traktowania. Postanawiają wynająć kajaki z pobliskiej wypożyczalni i popłynąć w siną dal, by zwiedzić świat i poczuć smak wolności. Jest tylko jeden problem: Gryzelda, Mućka i Fela są… krowami. A co ciekawe, jak wyjaśnił gość "Poranka", Andrzej Marek Grabowski autor książki p.t.: "Trzy krowy w niebieskich kajakach", jest to historia prawdziwa, która zainspirowała go do opisania jej dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ historie bajki dla dzieci książki artysta pisarze i poeci krowy

Czy jemy za dużo mięsa? Ile kosztuje ludzi i Ziemię przemysłowa hodowla zwierząt?

Film dokumentalny "Katastrofa na talerzu" to opowieść o naszych talerzach, które łączą w sobie katastrofę klimatyczną, zdrowotną, etyczną, społeczną. Twórcy filmu zabierają nas w podróż, w której bohaterowie i bohaterki na kolejnych przystankach odkrywają tajemnice żywności w XXI wieku i kreślą obraz koniecznych zmian.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zwierzęta hodowla zwierząt krowy świnie przyroda ekologia ekosystem Ziemia Tomasz Miara Trójka

Zabijali chore krowy i sprzedawali mięso. Zapadł wyrok ws. ubojni w Kalinowie

W środę przekazano, że "w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce zapadł wyrok w głośnej sprawie nieprawidłowości w ubojni w Kalinowie". Sąd uznał większość oskarżonych za winnych i warunkowo umorzył postępowanie karne na okres dwóch lat. Zasądził też od nich nawiązki na rzecz fundacji, zajmujących się ochroną zwierząt w kwotach od 5 do 20 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ostrołęka wołowina prokuratura zwierzęta krowy sądownictwo

Sytuacja na rynku energetycznym. Wicepremier Kowalczyk: branże mleczarska i mięsna będą chronione

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk zapewnił w Białymstoku podczas 19. Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, że w razie konieczności przerw w dostawach prądu, branże mleczarska i mięsna będą chronione, traktowane priorytetowo.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne bezpieczeństwo ekonomiczne żywność wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej sankcje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zboże mleko krowy prąd gaz

"Do przewiezienia zostało jeszcze ok. 60 byków". Dzikie krowy z Deszczna mają nowy dom

Stado zdziczałych krów z Deszczna w woj. lubuskim znalazło azyl. Przygarnął je rolnik z Lipek Wielkich w podgorzowskiej gminie Santok. Tam mają spędzić resztę życia. - Trwa ich przewożenie. U nowego właściciela mają zapewnione rozległe pastwiska i opiekę - powiedział Bartosz Krieger, pełnomocnik szefa Biura Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krowy lubuskie zwierzęta etyka