Bajzel na scenie Czwórki! Posłuchaj koncertu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 10:40
Znany muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów - Bajzel był kolejnym artystą, który wystąpił na scenie koncertowej Czwórki.
Audio
Bajzel na scenie Czwórki
Bajzel na scenie CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Piotr "Bajzel" Piasecki to chodząca machina muzyczna: pisze teksty, komponuje muzykę oraz śpiewa. Jego twórczość wyróżnia nietypowa, oryginalna kompozycja powstała z przeplatania wielu gatunków. Dzięki zapętlaniu sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo Bajzel komponuje muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Od 2011 roku wraz z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem (Pogodno) tworzy duet Babu Król, z którym również stale koncertuje.

Bajzel ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą (m.in. w USA, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Francji i Czechach), a w trasy koncertowe ruszał z takimi wykonawcami, jak Pogodno, Kasia Nosowska, Strachy Na Lachy i Lao Che.

Pod koniec października 2016 r. Bajzel wydał kolejną, piątą już płytę pt. "amOK". Starannie przemyślany album złożony jest z prostych piosenek, a zarazem zawiłych, czasem orkiestrowych kompozycji.

mat. pras./kd/kul

Czytaj także

Zespół Łyko zagrał koncert w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 12:35
W studiu Czwórki 13 stycznia, w audycji "Będzie głośno" wystąpił zespół Łyko. Koncertu można było posłuchać nie tylko w audycji "Będzie głośno!", ale także obejrzeć na stronie czworka.online.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tekno - koncert na żywo w studiu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 10:00
W środę 18 stycznia w Czwórkowym Studiu wystąpił na żywo zespół Tekno. Koncert mogliście oglądać m.in. na stronie czworka.online oraz Czwórkowym Facebooku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Remek Zawadzki: field recording ocala od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 14:00
- Podoba mi się jak do koncepcji field recordingu podchodzi Matthew Herbert. U niego dźwięk nie jest samotny, tylko kreatywnie przetworzony. U mnie także ocala od zapomnienia - opowiada muzyk Remek Zawadzki.
rozwiń zwiń