Targi HUSH Warsaw powstały z buntu i z miłości do mody

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 13:41
Magda Korcz i Anna Pięta zorganizowały HUSH Warsaw - targi dla młodych projektantów. Chciały pokazać, że szyją oni świetne ciuchy, które można kupić za cenę ubrań z sieciówki. Teraz stały się bohaterkami reportażu Joanny Bogusławskiej "Z buntu".
Audio
  • Reportaż Joanny Bogusławskiej "Z buntu" (Na cztery ręce/Czwórka)
HUSH Warsaw: projekt Loft 37
HUSH Warsaw: projekt Loft 37Foto: mat. promocyjne

Idea HUSH Warsaw nie jest skomplikowana. Po pierwsze, można mieć niepowtarzalne ubrania. Po drugie, zarabiają na tym konkretne osoby, które pracują i mieszkają w Polsce, a nie kolejny prezes kolejnej korporacji. Po trzecie, jakość tych ubrań jest nieporównywalna z sieciówkową. Po czwarte, najczęściej te ubrania szyją wysokiej klasy rzemieślnicy starszego pokolenia, którzy w innym przypadku być może nie mieliby pracy, bo cenowo nie są konkurencyjni ze szwalniami z Chin. Po piąte, HUSH Warsaw hołduje zasadzie slow fashion - stawia na lokalność i wysmakowane rzeczy dobrej jakości.

 - Myślę, że wszystko zaczęło się z buntu. Idea wyrosła z naszej buntowniczej natury - mówi pomysłodawczyni akcji, Magdalena Korcz. - Odkąd pamiętam, zawsze z Anią próbowałyśmy iść pod prąd polskim przekonaniom. Ludzie dziwnie się na nas patrzyli, kiedy zaproponowałyśmy, że zrobimy dużą modową imprezę na Stadionie Narodowym. Ale my postawiłyśmy na swoim i teraz widać, że miałyśmy rację.

9 czerwca w Galerii Stadionu Narodowego zaprezentowało się ponad 170 marek z Polski i zagranicy produkujących ubrania i dodatki w limitowanych edycjach. Ci, którzy przyszli na targi nie szczędzili organizatorkom słów uznania: - Można tutaj wygrzebać prawdziwe perełki, są ubrania prezentujące różne style, a każdy ciuch ma swoja własną historię. Bardzo mi się podoba taka celebracja mody - tak pierwszą edycję HUSH Warsaw podsumowała jedna z uczestniczek.

Reportaż Joanny Bogusławskiej "Z buntu" został przygotowany w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

kul

Czytaj także

"Uwolnij łacha" na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 15:30
W powietrzu czuć wiosnę, a w szafach pozimowy chaos. Jak sobie z nim poradzić i zapanować nad garderobą oraz gdzie pozbyć się niepotrzebnych rzeczy - o tym wszystkim Magdalena Schejbal rozmawiała z zaproszonymi gośćmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HUSH Warsaw: moda na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 12:30
Po koncercie Beyonce Stadion Narodowy stanie się areną dla polskich projektantów, którzy 9 czerwca wezmą udział w najciekawszym wydarzeniu modowym tego roku - targach HUSH Warsaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paper toys - moda na "miejski papier"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:10
Kiedyś "Mały Modelarz", a dziś furorę robią paper toys. Zabawki z papieru, czyli nowe miejskie hobby. Kreatywne, ogólnodostępne i bardzo zaraźliwe.
rozwiń zwiń