Świeca zapachowa domowej roboty. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 10:33
Ogarki starych świec, zdekompletowane serwisy do kawy, puste słoiki i resztki olejków zapachowych - to wszystko możemy wykorzystać, by stworzyć przepiękne domowe świece zapachowe. 
Audio
  • Agnieszka Bieńkowska z 321startdiy.pl opowiada jak zrobić świeczkę zapachową (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: sonja_paetow/Pixabay.com

- Do wyrobu takiej świeczki może nam się przydać też pokruszona parafina, doniczki, kubki, ceramika - pojemniki odporne na temperaturę - mówi Agnieszką Bieńkowską z 321startdiy.pl. - Niezbędny jest bawełniany sznurek, uprzednio namoczony w rozpuszczonej parafinie, żeby był sztywniejszy, który wykorzystamy jako knot - dodaje. 

Czwórkowy gość krok po kroku opowiada, jak wykonać świecę w domu. Stare świeczki, ogarki wrzucamy do puszki (np. po groszku czy kukurydzy), tę zanurzamy w rondelku z wodą i podgrzewamy aż do rozpuszczenia (nie gotujemy). By nadać świeczce kolor wykorzystujemy opiłki kredek świecowych, a zapach może nadać olejek zapachowy. 

Jakie ilości składników będą nam potrzebne do wykonania świecy? Jak zrobić świecę z kwiatami lawendy czy woskowe "ciasteczko"? O tym w rozmowie z "Najlepszego dnia tygodnia". 


Kamila Dębczak, Agnieszka Bieńkowska i Kuba Marcinowicz. Fot. Kamil Jasieński/Czwórka Kamila Dębczak, Agnieszka Bieńkowska i Kuba Marcinowicz. Fot. Kamil Jasieński/Czwórka

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Agnieszka Bieńkowska (autorka bloga 321startdiy.pl)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 8.18

pj/kd

Czytaj także

"Łapacze snów". Zadbaj o swoją dobrą noc

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:30
"Łapacz snów" nazywany jest również "siecią snów". Pierwotnie był znany tylko przez kanadyjskie i północnoamerykańskie plemiona Siuksów i Odżibwejów. My wiemy, jak wykonać go samodzielnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sznurki i cierpliwość to klucze do makramy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 10:31
- Ta technika pozwala wykonywać przeróżne dekoracje, to trend ostatnio bardzo widoczny na Instagramie - mówi Marta Zakrzewska z marhericrafts.pl. -  Znająć kilka splotów można robić bardzo dużo praktycznych rzeczy: torepki, kwietniki, a nawet meble - dodaje
rozwiń zwiń