Ula Pedantula: pamiętajmy, że rzeczy zabierają nam energię i siłę

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 10:17
- Pamiętajmy: dom jest do życia. Musi być tak, żeby było funkcjonalnie, wygodnie, żeby było ogarnięte, nie musi być wypolerowane - mówi Ula Chincz. - W swoim domu mam racjonalnie, rozsadnie, porządnie, ale bez skrzywień - dodaje.
Audio
  • Ula Chińcz radzi jak nie gromadzić, oddawać i sprzątać z głową (Czwórka/Najlepszy dzień tygodnia)
Czwórkowi prowadzący i Ula Pedantula, czyli Ula Chincz
Czwórkowi prowadzący i Ula Pedantula, czyli Ula ChinczFoto: Alicja Mucha-Federowicz/Czwórka

Ula Chincz jest przekonana, że mimo dbania o ład w domu, oblałaby "test białej rękawiczki". W dodatku twierdzi, że jest z tego dumna. - Nie mam nic w nadmiarze, nie gromadzę rzeczy, bo mam na to straszną alergię. Bardzo się denerwuję, gdy tworzą się złogi - przyznaje w Czwórce. - Cyrkulację robię regularnie, coś wjeżdża, coś wyjeżdża. Nie robię zapasów. Nie mam nawet zapasu torebek foliowych, który obecny jest w każdym domu w Polsce - dodaje. 


Czytaj także:
sprzatanie porzadki ekologia 1200.jpg
Wiosenne porządki bez chemii

- Im więcej mamy rzeczy, tym bardziej wysysają z nas energię, musimy je czyścić, gromadzić, pamiętać gdzie są. Nie warto ich zbierać - podpowiada. 

W Czwórkowej audycji nasz gość zdradza swoje trzy genialne sposoby mobilizujące do sprzątania. Podpowiada, co zrobić by wygospodarować trochę miejsca. Wyjaśnia, jak przechowywać pamiątki i ile ich mieć. Co zrobić by nie wyrzucać, a pozbyć się rzeczy? I po co Uli Chincz aparat fotograficzny w garderobie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 


Czytaj także:
joanna baranowska 1200.jpg
Domowy kompostownik - naturalny nawóz dla twoich roślin

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Ula Pedantula czyli Ula Chincz

Data emisji: 04.05.2018

Godzina emisji: 8.16

pj/kd

Czytaj także

Rośliny do zadań specjalnych. Na sen i na toksyny

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 16:40
- Rośliny w domu nie tylko upiększają wnętrze, ale też mogą ułatwiać zasypiane i walczyć ze smogiem - przekonuje Adam Kasicki autor bloga "Magicznyswiatroslin.blogspot.com".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Las zamknięty w szkle. Jak stworzyć własny mikroklimat?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:30
- Zainteresowanie lasami w słoikach z tygodnia na tydzień rośnie. Ich podstawową zaletą jest fakt, że nie trzeba ich podlewać, a w ich tworzeniu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia - powiedziała w Czwórce Monika Pietras z showroomu GDEL.
rozwiń zwiń