Green wedding. Wesele w szacunku do przyrody

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 11:00
Green weeding to nowy trend w "zamążpójściu". - Stwierdziliśmy, że skoro ekologia jest z nami na co dzień, to nasze ślub i wesele też się powinny w ten klimat wpisywać- opowiada Agnieszka Sadowska-Konczal, autorka bloga Ekologika.edu.pl.
Audio
  • Jak zorganizować wesele w duchu eko? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: AnastasiaNess/Shutterstock.com

Agnieszka Sadowska Minimalizm może być urokliwy, szykowny, elegancki i wcale nie kosztuje więcej niż wesele pełne przepychu

Zaproszenia ślubne państwo młodzi wysłali mailem, na ślub pojechali własnym autem (choć chcieli tramwajem), a gościom zaserwowali dwa dania główne i przekąski. - Zamówiliśmy napoje w szklanych butelkach zwrotnych, wodę z kranu z cytryną podawaliśmy w dzbankach, zrezygnowaliśmy ze zbędnych dekoracji, nie mieliśmy balonów i nie puszczaliśmy lampionów, żeby nie generować śmieci - wspomina gość Czwórki.

Jak na takie przyjęcie zareagowali weselni goście? Czy wesele ekologiczne może być klasycznym polskim przyjęciem? I gdzie szukać miejsca na green wedding? O tym m.in. w rozmowie z naszą ekspertką.


Czytaj także
ogród kobieta miasto ekologia 1200.jpg
Bio, eko czy organic? "Stosuj zasadę ograniczonego zaufania"

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Agnieszka Sadowska-Konczal (autorka bloga Ekologika.edu.pl)

Data emisji: 8.06.2018

Godzina emisji: 8.16

kul/kd


Czytaj także

Biblioteka ubrań. Z miłości do mody i środowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 16:56
W tej niezwykłej bibliotece jest już ponad 400 ubrań! Dziewczyny z Wrocławia otworzyły miejsce, gdzie będzie można wypożyczać ubrania "tak jak książki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Architekt wnętrz. "To nie modne kawiarnie, tylko orka w terenie"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 17:00
Na widok tragicznie urządzonego biura masz ochotę usiąść i zaprojektować wszystko od nowa? Meblowy chaosu w pokoju powoduje, że zawijasz rękawy i robisz przemeblowanie? Czy to oznacza, że jesteś urodzonym architektem wnętrz?
rozwiń zwiń