Kwiatki w puszkach po kukurydzy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 12:07
- Warto zadbać, żeby nasze puszki były w środku białe, czyli powleczone warstwą antykorozyjną - mówi Judyta Kąkol z Pracowni RE.  W Czwórce podpowiada, które puszki wybierać, nie zagladając do środka. 
Audio
  • Judyta Kąkol podpowiada jak zrobić doniczki z puszek (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Judyta Kąkol i Kuba Marcinowicz
Judyta Kąkol i Kuba MarcinowiczFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Z puszek po pomidorach, ananasach, fasolce czy kukurydzy można zrobić wspaniałe kolorowe doniczki. Dzięki temu ozdobimy mieszkanie i wyprodukujemy mniej śmieci. Niezbędne są: klej w płynie, lakier, kolorowe serwetki i puszki. - Z mojego doświadczenia wynika, że fasolka i kukurydza zazwyczaj pakowane są w puszki białe w środku - zdradza Judyta Kąkol. 

Gość Kuby Marcinowicza podpowiada jak zadbać o odprowadzanie wody w doniczce i krok po kroku tłumaczy, jak przygotować serwetkę, by puszce nadać wzór. Jakie opakowania można jeszcze wykorzystać na doniczki? Czy z plastikowej butelki można wyczarować cuda? Czy puszka może być tylko doniczką? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

kotek z hebelkowa karmniki 1200.jpg
Budujemy karmnik dla ptaków >>>

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Gość: Judyta Kąkol (Pracownia RE)

Data emisji: 15.02.2018

Godzina emisji: 8.15

pj

Czytaj także

Obrazy z mchu. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 10:00
Obrazy, a nawet całe ściany z mchu są hitem dekoracyjnym ostatnich miesięcy. Do stworzenia takich elementów wystroju domu potrzebny jest mech chrobotek, przysmak reniferów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domowe DIY. Jak zrobić samodzielnie dywan?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:20
Wystarczy lina i klej - i możemy zrobić własny dywan. - Z tych dwóch rzeczy można stworzyć także podkładki pod talerze i kubeczki, miski, pojemniki na przybory szkolne, czy doniczkę - mówiła Edyta Subik z Origamifrog.pl.
rozwiń zwiń