Obrazy z mchu. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 10:00
Obrazy, a nawet całe ściany z mchu są hitem dekoracyjnym ostatnich miesięcy. Do stworzenia takich elementów wystroju domu potrzebny jest mech chrobotek, przysmak reniferów.
Audio
  • Jak zrobić obraz z mchu? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: PlusONE/Shutterstock.com

Mech na ścianie nie wymaga pielęgnacji, ani podlewania, nie osypuje się ze ściany i nie więdnie. - To jest porost, choć nazywa się mchem. Nie jest on hodowany, a zbierany w lasach Norwegii, w taki sposób, by nie był zagrożony - mówi Milena Myszak z Laa Loba. - W Polsce mech jest pod ochroną, dlatego musimy go sprowadzać - dodaje. 

Do dekoracji wykorzystuje się chrobotka barwionego, ten naturalny, spotykany w lasach, jest barwy białej lub biało-szarej. - Dzięki barwieniu możemy uzyskać różne kolory, a dzięki temu można stworzyć fajne dekoracje i wnętrza - wyjaśnia gość Czwórki. - Mech chrobotek nie wymaga od nas pielęgnacji. Jest spreparowany i nie potrzebuje ani słońca, ani wody. Wchłania zaś wilgoć z otoczenia - dodaje. 

Kuba Marcinowicz i obraz z mchu fot. Kamil Jasieński/Czwórka Kuba Marcinowicz i obraz z mchu fot. Kamil Jasieński/Czwórka

Co jest nam potrzebne, oprócz mchu chrobotka, do wykonania takiej dekoracji? Ile to kosztuje? Czy obraz z mchu pachnie lasem? A jak na tego typu obrazy reagują nasze domowe zwierzęta? O tym w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Milena Myszak z Laa Loba

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 8.18

pj/kd

Czytaj także

Kupno czy wynajem. Jak zdobyć mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 14:35
Polska jest na ostatnich miejscach rankingów, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań w stosunku do liczby potencjalnych lokatorów. Tymczasem aż 80 proc. z nas marzy o własnych czterech kątach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Recykling. Jak urządzić piękny świat ze śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:00
Biżuteria z potłuczony naczyń, foremki do pierników z puszki aluminiowej, lunchbox z opakowania po mleku. To tylko niektóre pomysły na to, jak można wykorzystać odpadki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kokedama - wisząca doniczka bez doniczki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:40
- To naturalna ozdoba, która zajmuje mało miejsca, a wygląda bardzo ładnie - mówi Ilona Jankiewicz-Próchenko.
rozwiń zwiń