Polskie Radio
Section05
dom

POLSKI ŁAD Polski Ład a zakup mieszkania. Ekspert: istotne ułatwienie, obniżenie kosztów budowy dla wielu osób

- W Polsce mamy ciągle duże braki mieszkań, zwłaszcza w większych miastach. Polska struktura mieszkalnictwa jest taka, że większość mieszka w domach jednorodzinnych. Dlatego propozycja budowy domu do 70 m2 stanowi istotne ułatwienie i obniżenie kosztów budowy dla wielu osób, które mieszkają poza dużymi aglomeracjami miejskimi - ocenia dr Krzysztof Kandefer z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania Polski Ład dom Ministerstwo Rozwoju

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków do zgłaszania źródeł ciepła

Od dziś można składać deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Każdy właściciel lub zarządca został zobowiązany, aby zgłosić źródło ciepła oraz rodzaj spalanych w budynku paliw. Ile mamy czasu na uzupełnienie danych? Co w przypadku dużych osiedli? Jakie kary grożą nam za niedopełnienie obowiązku?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo ewidencja dom Rafał Muniak Witold Lazar

"Decyzja świadcząca o wrażliwości premiera". Gawin o zapowiedzi zakupu domu Skłodowskiej-Curie

- To bardzo ważna decyzja, bo Maria Skłodowska-Curie to najbardziej rozpoznawalna Polka w historii naszego państwa - tak o zapowiedzi zakupu domu, który należał do polskiej naukowiec, mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Gawin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 rząd Mateusza Morawieckiego Maria Skłodowska-Curie dom Paryż KULTURA pamiątki

Millennialsi przenoszą się na przedmieścia. Przesyt miastami widoczny na całym świecie

Atrakcyjność wielkich amerykańskich miast, takich jak Nowy Jork, Los Angeles i Chicago, najwyraźniej zaczęła słabnąć w oczach młodych osób jeszcze zanim COVID-19 uderzył w 2020 roku. Korzystając z najnowszych danych, firma zajmująca się planowaniem finansowym SmartAsset odkryła, że millennialsi w wieku od 25 do 39 lat emigrowali z dużych miast już przed kryzysem i przenosili się do stanów takich jak Teksas, Kolorado, Waszyngton i Arizona.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes migracja dom społeczeństwo