Polskie Radio
Section05
dom

PORADNIK Program "Czyste powietrze": zostało 48 dni na wymianę kopciuchów w Warszawie. Potem staną się nielegalne

W ramach programu antysmogowego "Czyste powietrze" złożono ponad 519 tys. wniosków na kwotę ponad 9,6 mld zł dofinansowania - poinformował we wtorek Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodano, że ponad 3,7 mld zł wypłacono beneficjentom.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska emisja co2 emisja gazów ETS dom społeczeństwo POLSKA powietrze

PORADNIK Cztery lata programu "Czyste powietrze". Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie

Poprawa jakości powietrza w Polsce to jedno z najważniejszych wyzwań cywilizacyjnych, przed jakim stoi obecnie nasz kraj. Dla osiągnięcia tego strategicznego celu wdrażanych jest równolegle kilka rządowych projektów wsparcia finansowego, w tym zwłaszcza sztandarowy, wieloletni program priorytetowy "Czyste powietrze", którego realizację rozpoczęto 19 września 2018 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska emisja co2 emisja gazów ETS dom społeczeństwo POLSKA powietrze

PORADNIK Klasa energetyczna sprzętu domowego. Podpowiadamy, jak ją sprawdzić i wybrać, by płacić mniej za prąd

W dobie kryzysu energetycznego oraz rosnącej inflacji wywołanej przez agresję Rosji na Ukrainie, coraz więcej osób szuka możliwości oszczędzania. Z uwagi na rosnące ceny energii, warto pochylić się nad własnym sprzętem RTV i AGD, który służby nam w codziennym życiu. Czym jest klasa energetyczna, jak ją odczytać i czy kierować się nią przy zakupie nowego sprzętu?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo energia oszczędzanie sprzęt prąd dom oszczędzanie energii

Nieruchomości w obrocie to głównie mieszkania. Minimalne zainteresowanie powierzchniami biurowymi

48 proc. sprzedawanych w Polsce nieruchomości stanowią mieszkania - wynika z badania przeprowadzonego przez Oferteo.pl. W br. Polacy najczęściej kupowali nieruchomości w dwóch przedziałach cenowych: 201-300 tys. oraz 301-400 tys. zł. Najwyższy odsetek nieruchomości kosztujących powyżej 1 mln złotych odnotowano w województwie opolskim.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości sprzedaż mieszkania dom

PORADNIK Pompy ciepła to idealna alternatywa dla "kopciuchów". Sprawdź, z jakich programów wsparcia możesz skorzystać

Pompy ciepła w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Pomagają w tym programy rządowe dzięki, którym można otrzymać odpowiednie dofinansowanie do inwestycji. Sprawdź, jakie są koszty i z jakich programów wsparcia możesz skorzystać. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna Anna Moskwa ministerstwo środowiska budownictwo budowa dom POLSKA społeczeństwo