Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 15:00
- Problemem jest to, że łazienki na ogół są małe, ale z każdej można zrobić coś ładnego. Najważniejszy jest kolor - mówi Katarzyna Bobocińska z Conchita Home.
Audio
  • Designerskie rozwiązania w łazience (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Łazienki w większości polskich mieszkań są małe, więc dobre rozplanowanie tego wnętrza nie jest proste
Łazienki w większości polskich mieszkań są małe, więc dobre rozplanowanie tego wnętrza nie jest prosteFoto: August_0802/ Shutterstock
Sprawdź też:
stolarz rmeble renowacja 1200x660.jpg
Renowacja mebli. Jak to zrobić samemu?

Planując remont łazienki warto poradzić się fachowca, bo jak przyznaje gość Czwórki, nie jest to tak proste, jak mogłoby się pozornie wydawać. W dobrze rozplanowanym pomieszczeniu nie będziemy widzieć jego poszczególnych elementów, tylko spójnie zestrojone ze sobą wnętrze. Podczas gdy w kuchni najważniejsza jest zasada złotego trójkąta, w łazience należy pamiętać o ergonomii, mówiącej o tym jaka powinna być odległość pomiędzy poszczególnymi elementami np. wanną, umywalką, toaletą.

- W momencie, kiedy projektujemy łazienkę samodzielnie, to na każdym kroku możemy popełnić błąd, bo jest to pole minowe. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest łazienka i jakie mamy potrzeby, bo każdy z nas lubi trochę co innego - opowiada Katarzyna Bobocińska.

Kamila Dębczak, Katarzyna Bobocińska (autorka bloga Conchita Home) i Kuba Marcinowicz Kamila Dębczak, Katarzyna Bobocińska (autorka bloga Conchita Home) i Kuba Marcinowicz
Posłuchaj też:
sypialnia makijaż kosmetyka kobiety 1200.jpg
Sypialnia. "To miejsce intymne, ale można zaszaleć"

Jakie kolory są najlepsze dla małej łazienki? Kiedy możemy sobie pozwolić na czarne kafelki? Czy kolorowe fugi są wskazane w małych wnętrzach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Katarzyna Bobocińska (autorka bloga Conchita Home)

Data emisji: 1.09.2017

Godzina emisji: 8.16

sm/kul

Czytaj także

Dodatki do mieszkania. Jak zrobić coś z niczego?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:34
Jak stworzyć elegancką miskę na owoce z pudełka po ciastkach, zasłonę z plastikowych butelek, półkę z patyków oraz stojak na biżuterię? Swoje patenty na oryginalne dodatki w mieszkaniu zdradzała w Czwórce blogerka Hanna Kozłowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Design za grosze, czyli jak z palet zrobić dzieła sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:00
- Są brzydkie, a jednocześnie bardzo plastyczne i tanie. Można z nich wyczarować piękne i oryginalne elementy wyposażenia wnętrza - przekonuje Alicja Rzeczkowska z portalu Majsterki.pl.
rozwiń zwiń