Design za grosze, czyli jak z palet zrobić dzieła sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:00
- Są brzydkie, a jednocześnie bardzo plastyczne i tanie. Można z nich wyczarować piękne i oryginalne elementy wyposażenia wnętrza - przekonuje Alicja Rzeczkowska z portalu Majsterki.pl.
Audio
  • Jak urządzić mieszkanie europaletami? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Leżak zrobiony z europalet
Leżak zrobiony z europalet Foto: Alicja Rzeczkowska

Alicja Rzeczkowska Budowanie mebli z europalet przypomina zabawę klockami. Zaczynamy od prostych konstrukcji i przechodzimy na wyższe poziomy wtajemniczenia

Najbardziej popularne są stoliki kawowe, ale coraz częściej pojawiają się siedziska ogrodowe, łóżka, a także regały. - Tutaj nie ma limitów. Z palet można zrobić i zagłówki, i fotele. Potrzebny jest tylko odpowiedni sprzęt i trochę wolnej przestrzeni - dodaje gość Czwórki.  

Najgorszym momentem pracy z paletą jest szlifowanie. - To drewno jest specjalnie impregnowane i twarde. Trudno je oszlifować. Dlatego zgadzam się z tym, że najdroższa w robieniu mebli z europalet jest ludzka praca - podsumowuje Alicja Rzeczkowska i w ramach weekendowej pracy domowej dla słuchaczy radzi, jak z drewnianych palet zrobić... żelazny tron.

Czytaj także
sypialnia 1200.jpg
Sypialnia. "To miejsce intymne, ale można zaszaleć"

Ekspertka tłumaczy także, dlaczego w pokoju dziecięcym europalety nie sprawdzą się, podpowiada, jak radzić sobie z drzazgami i gdzie kupować ten materiał.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Alicja Rzeczkowska (portal Majsterki.pl)

Data emisji: 18.08.2017

Godzina emisji: 8.08

kul/jsz

Czytaj także

Kształty PRL-u? "Magiczne obiekty pożądania"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 14:00
- Ludzie, którzy zajmowali się wówczas dizajnem, robili świetne rzeczy, bo prawie w ogóle nie myśleli o pieniądzach. Byli bardzo ideowi i zależało im, żeby projektować wygodnie pięknie i dla ludzi - przekonuje Wojciech Grabowski, autor książki "Dizajn naszych czasów".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogród w słoiku - design stworzony przez naturę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 14:34
- Zamiast adrenalinowych skoków i czekolady polecam grzebanie w ziemi, które podnosi poziom szczęścia - mówi w "Stacji Kultura" Aleksandra Pawelska, organizatorka Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego, podczas którego będzie można nauczyć sztuki "terrarium garden", czyli hodowli roślin w szkle.
rozwiń zwiń