Up To Date Festival - odliczamy dni do rozpoczęcia festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 10:46
Za dwa tygodnie rozpoczyna się festiwal Up To Date. Po raz kolejny Czwórka będzie tam miała swoją scenę i będzie można zobaczyć artystów, których gramy na naszej antenie. - Jestem niesamowicie ciekaw, jak zaprezentują się młodzi raperzy na scenie Czwórki - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Jędrzej Dondziło.
Scena Czwórki na Up To Date Festival w 2020 roku
Scena Czwórki na Up To Date Festival w 2020 roku Foto: Radek Kamiński

up to date festival 2021 1200.jpg
Up To Date Festival 2021. Drugie ogłoszenie artystów

Festiwal Up to Date odbędzie się w dniach 3-5 września w Białymstoku. Podczas trzech festiwalowych dni można będzie obejrzeć ok. 40 artystów na sześciu scenach zlokalizowanych w pięciu miejscach. Większość scen festiwalowych ulokowana będzie na terenie Stadionu Miejskiego, wśród nich również Czwarta Scena Czwórki.


Posłuchaj
03:49 Czwórka/NDT - Up_ to date 20.08.2021.mp3 O Up To Date Festival 2021 opowiada jego dyrektor artystyczny Jędrzej Dondziło (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 
To kolejna edycja festiwalu organizowana w trudnym czasie pandemii. Jak mówi gość audycji, zorganizowanie imprezy było wyzwaniem. - Wchodząc w rok 2021, myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy po roku 2020, a okazuje się, że w tym roku zorganizować festiwal jest jeszcze trudniej - opowiada w Czwórce. - Ilość wątpliwości i blokad ze strony służb, sponsorów, współorganizatorów, partnerów na początku roku była ogromna. Bo o ile w 2020 roku wszyscy mieli nadzieję, że to się zaraz skończy, to na początku tego roku wiadomo było, że pandemia jeszcze trochę potrwa.

Organizatorzy napotkali na problemy związane z udziałem artystów w imprezie. Ze względu na zmiany dotyczące obostrzeń związanych z pandemią w poszczególnych krajach wielu zagranicznych artystów na festiwal nie dotrze. Pierwotny line-up zakładał występy 70 artystów, w Białymstoku ostatecznie wystąpi ich ok. 40. - Część z nich nie będzie mogła dotrzeć, bo plany podróży były tak trudne do zrealizowania, że trzeba było rezygnować z ich występów - tłumaczy Jędrzej Dondziło.


Up To Date 2020 harper 1200.jpg
Up To Date Festival 2020. Tak się bawiliśmy

Czytaj także:

W tegorocznej odsłonie festiwalu powracają elementy, których przez pandemię zabrakło w roku ubiegłym. "Akcja 50+" umożliwia uczestniczenie osobom powyżej 50 roku życia za darmo w wydarzeniach festiwalowych na Stadionie Miejskim. - Swój wiek należy udokumentować, a liczba uczestników jest limitowana - wyjaśnia gość audycji. - Wciąż są obostrzenia i obowiązują nas pewne limity. Wszyscy są mile widziani, jednak co należy podkreślić, wszyscy chętni muszą być zaszczepieni.

Inną akcją organizatorów festiwalu będzie "Wyślij pocztówkę do Babci", dzięki której można będzie wysłać do swoich bliskich kartkę za darmo.

Jak zdradza dyrektor artystyczny festiwalu, z całą pewnością nie zabraknie na nim atrakcji dla osób poszukujących czegoś nowego w muzyce. - Dla mnie bardzo nieprzewidywalną sceną jest nasza najbardziej eklektyczna scena, czyli Scena Beats. Ta scena prezentuje muzykę basową, tak szeroko skrojoną, że nigdy nie wiadomo, po jakie hybrydy brzmień sięgnie dany artysta - podkreśla. - Można powiedzieć, że co roku powstaje jakiś subgatunek muzyki basowej. Jest to bardzo dynamiczne środowisko, a artyści, którzy się w tej muzyce obracają, płynnie potrafią przechodzić pomiędzy różnymi gatunkami. Więc ich występy mogą być bardzo zaskakujące. Jestem również niesamowicie ciekaw, jak zaprezentują się młodzi raperzy na scenie Czwórki - dodaje.

Źr. YouTube/Belmondawg / Te tereny


Na Czwartej Scenie Czwórki zagrają m.in. Zdechły Osa, Młody Dzban, Hałastra, a także Belmondawg. Więcej o artystach występujących na naszej scenie można będzie się dowiedzieć w specjalnej festiwalowej audycji, już w najbliższy wtorek 24 sierpnia po godz. 19.00. Program transmitowany będzie także na naszym Facebooku.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Jan Olejniczak

Materiał przygotował: Kamil Jasieński

Data emisji: 20.08.2021

Godzina emisji: 7.15

aw

Czytaj także

RAU: "Mieszane uczucia" to mój "Dzień świra"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:50
Najpierw była "Konkretna rozrywka", potem "Mistrz sztuki", teraz przyszła pora na "Mieszane uczucia". - To muzyczny "Dzień świra". Być może najbardziej osobisty i dopracowany produkt w mojej tak zwanej karierze - mówi RAU.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czeluść Festiwal. "To będzie najmocniejsza odsłona"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 11:00
30 i 31 lipca pod patronatem Czwórki w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu Czeluść. - Zrobiliśmy wszystko, żeby była to najmocniejsza i najlepiej zorganizowana odsłona tej imprezy. W czasach pandemii nasi bywalcy na to po prostu zasłużyli - mówi Jan KOSA Kosiński.
rozwiń zwiń