Maciej Pałka i historie prawdziwe zawarte w komiksie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 20:00
W drugiej odsłonie "Faktofonii" spotkanie z Maciejem Pałką, twórcą komiksów i gier. Autor "Najgorszego komiksu roku", "10 bolesnych operacji" i "Jak schudnąć 30 kg" znany jest z nieco karykaturalnej stylistyki.
Audio
  • Maciej Pałka o tworzeniu komiksów i istocie tej formy przekazu (Faktofonia/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Chaiwuth Wichitdho

- Każdy z moich komiksów skierowany jest do innego czytelnika, ale wszystkie spotkały się z fajną, dużą recepją. To dla mnie nowość, bo zawsze wszystko toczyło się w undergroundach - mówił gość Dominiki Klimek. Jak przyznał tworząc komiksy nie zastanawia się jednak nad swoją "docelową grupą odbiorców", czy nad "modelowym czytelnikiem". - Myślę o tym, by to, co stworzę po prostu dobrze się czytało, było spójne i miało logikę - tłumaczył w Czwórce.

Maciej Pałka Komiks jest dobrym medium do opowiadania historii prawdziwych. Pozwala autorowi wypowiedzieć się w sposób lapidarny. Żyjemy w kulturze ciągłego pośpiechu i fakt, że komiks można przeczytać w dwie godziny, traktujemy jako jego atut

Mówił także, dlaczego zdecydował się wydać szkicownik, opowiadał, jak powstawały jego dotychczasowe albumy, ale tłumaczył również, w jaki sposób gatunek jak komiks może opowiadać prawdziwe historie i traktować je w sposób reportażowy. W audycji sprawdziliśmy także, jakiego utworu zespołu Ulver Maciej Pałka słuchał podczas tworzenia swoich komiksów i który numer grupy Montreal "wprost wielbia". Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji "Faktofonia", 9.10.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Faktofonia

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Maciej Pałka (rysownik i autor komiksów, muzyk)

Data emisji: 9.10.2017

Godzina emisji: 19.05

kd

Czytaj także

Patriota Wszechświata. Wszystkie wcielenia Pawła Althamera

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:00
- W pracy jest wieloma osobami. Swojej sztuki nie traktował nigdy jako własną. Nie jest tylko wyrazem jego osobistych opinii, emocji, czy stosunku do świata. Chciałby, aby jego sztuka była bardziej egalitarna - mówił autor książki Karol Sienkiewicz. 
rozwiń zwiń