Plan B. Adam Bochiński i Maciek Hamela o życiu, które wywróciło się do góry nogami

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 17:20
"Plan B" to seria opowieści o tym, że życie potrafi zweryfikować nasze założenia, los jest wypadkową wielu czynników, a poczucie kontroli bywa złudne. - Długo szukaliśmy bohaterów. Czekaliśmy na historie, które nie tylko odniosą się do tytułowego "Planu B", ale będą także zahaczać o ważne problemy społeczne w Polsce - wyjaśniają Adam Bochiński i Maciek Hamela.
Audio
  • Adam Bochiński i Maciek Hamela o cyklu podcastów "Plan B" (Faktofonia/Czwórka)
Adam Bochyński, Maciej Hamela
Adam Bochyński, Maciej HamelaFoto: Polskie Radio

Czytaj także
shutterstock słuchanie 1200.jpg
Między prawdą a fikcją. Czym jest field recording?

"Plan B" to reportaż w formie podcastu, który może być także traktowany jako publikowany w odcinkach audioserial. Bohaterem pierwszej części "Jestem Ralph" jest 19-letni Rafał, który przez swoje podobieństwo do Leonardo DiCaprio trafił na okładkę magazynu "Popcorn". To właśnie tam dostrzegła go aktorka Agnieszka Włodarczyk. Niedługo później zostali parą, a Rafał przebojem wdarł się do świata polskiego show-biznesu lat 90 i w młodym wieku zaczął prowadzić życie celebryty. - Był aktorem, modelem, prowadzącym popularny program telewizyjny "Rykowisko". Wskutek różnych niefortunnych wydarzeń i działań życie zaprowadziło go do Wielkiej Brytanii, gdzie zaczął pracować w firmie przeprowadzkowej - opowiadają goście Czwórki. - Jego historia jest dość skomplikowana i chyba najtrudniejsza, jaką mieliśmy do zrobienia realizacyjnie - dodają.   

Czytaj także
fotografia 1200 shutterstock.jpg
"Wędrowny Zakład Fotograficzny". Książka, która "przejeżdża" po rzeczywistości

Adam Bochiński i Maciek Hamela to niezależni producenci radiowi i laureaci Srebrnego Melchiora za Premierę Roku 2018 w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów. W audycji opowiadają m.in. o tym jakimi wymogami formalnymi rządzi się audioserial.

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Adam Bochiński i Maciek Hamela (reportażyści, twórcy podcastu "Plan B")

Data emisji: 26.01.2020

Godzina emisji: 16.09

kul/a

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polski bajer". Fenomen disco polo - będzie zabawa czy koniec kultury?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 10:00
Spór wokół muzyki disco polo nie cichnie. Jej twórcy i słuchacze cieszą się nią i bawią się przy niej. Druga strona, polska inteligencja, w latach 90. upatrywała w tym zmierzch kultury polskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na początku była mapa. Michał Milczarek o podróżach "Donikąd"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 16:04
W "Donikąd" Michał Milczarek opowiada o wyprawach na krańce świata: Kamczatkę, Kołymę, do Workuty, Ewenkii, Norylska. To zapiski z miejsc, w których - jak mówi - byt graniczy z nicością.
rozwiń zwiń