"Kiedyś Ci o tym opowiem". Czekając na radiowego Oscara

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 14:26
Porozmawiamy z Magdą Świerczyńską-Dolot na temat reportażu "Kiedyś Ci o tym opowiem". Jest on polskim kandydatem do radiowego Oscara. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: BrAt82/Shutterstock.com

Prix Italia, to nagroda przyznawana od 1948 roku najlepszym na świecie produkcjom telewizyjnym, radiowym i internetowym. Jego współorganizatorzy to 80 publicznych i prywatnych stacji radiowych i telewizyjnych z 40 krajów. Reportaż "Kiedyś Ci o tym opowiem" Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot opowiada o ludzkich dylematach, strachu i odpowiedzialności. To także uniwersalna opowieść o kondycji nas samych. Reportaż powstał w ramach stypendium im. Jacka Stwory. Za realizację dźwiękową odpowiedzialny był Jarosław Zorn. 

Magdalena Świerczyńska-Dolot pracuje w Radiu Gdańsk od 2012 roku. W maju 2019 roku jej reportaż "Tak daleko, tak blisko" był polskim reprezentantem na "International Features Conference" w Pradze - międzynarodowym spotkaniu reportażystów z Europy. W listopadzie tego samego roku została laureatką Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, organizowanego przez Polskie Radio. Konkursowy reportaż "Gdyby nie Gala" otrzymał także nagrodę im. Stefana Żeromskiego, przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, wyróżnienie na Konkursie Artystycznych Form Radiowych GRAND PIK w Bydgoszczy oraz wyróżnienie na Konkursie Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" w Łodzi. Kolejny reportaż - "Niech to się skończy" nominowany był do nagrody GRAND PRESS 2018 w dziedzinie "reportaż radiowy". Magdalena jest także laureatką statuetki "Lodołamacza" za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych oraz Bursztynowego Mikrofonu Radia Gdańsk. 

O jej reportażach porozmawiamy w "Faktofonii"

***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (06.06) po godz. 16.05. Program poprowadzi Dominika Klimek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka reportaż
Czytaj także

"Polska Przydrożna". Opowieści o błąkaniu się

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 18:20
- W czerwcu 2019 roku wyruszyłem starym oplem w trasę po polnych szutrówkach i leśnych żwirówkach. Wierciłem się po Polsce bez planu i celu przez dwa tygodnie. W ten sposób zebrałem historie do książki - opowiada Piotr Marecki, autor "Polski Przydrożnej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tragedia na Przełęczy Diatłowa - tajemnicza historia z innej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 01:17
Pod koniec stycznia 1959 roku grupa turystów, głównie studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej, postanowiła uczcić kolejny zjazd KPZR zdobyciem góry Otorten w Uralu Północnym. Wyprawa zakończyła się tragicznie i w wyjątkowo zdumiewających okolicznościach.
rozwiń zwiń