Seb Skalski za dekami "12 cali na godzinę"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2022 10:00
Seb Skalski to jeden z najbardziej utalentowanych polskich DJ-ów, producentów i kompozytorów. W "12"/h" zaprasza na swój muzyczny set. 
Seb Skalski w studiu
Seb Skalski w studiuFoto: Czwórka

Seb Skalski to warszawski producent, DJ, muzyk, kompozytor, remikser, jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie house. 1998 rok można uznać za początek DJ-skiej kariery Seba Skalskiego. Artysta od początku związał się z muzyką house. Swoim tanecznym stylem zaskarbił sobie przychylność fanów. Występował z takim sławami jak Ian Pooley, Bob Sinclair, X-Press 2, Roger Sanchez, Artful Dodger czy Alliance Ethnik.

Jego produkcje ukazują się nakładem najlepszych house'owych wytwórni na świecie (m.in. King Street Music, Salted Music, Nurvous, Hed Kandi, Purple Music). 

Seb Skalski jest laureatem "Fryderyka" w kategorii "Klubowy Album Roku 2009" oraz "Złotej Płyty" za projekt "Cafe Fogg" cz. I & II (Sony Music Polska ), którego był pomysłodawcą i producentem. Student prestiżowej "Red Bull Music Academy" (Dublin 2000 r.).

Seb Skalski jest też gitarzystą i liderem warszawskiej formacji funkowej Easy Band All Stars.
Jako Jamajski Spekulant miksuje także brzmienia reggae, dancehall, ragga na najciekawszych imprezach tego typu w całej Polsce. Muzyczny talent wykorzystuje w studiu tworząc różne odmiany muzyki jazzowej, tanecznej i klubowej.

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. 

***

Seb Skalski wystąpi już we wtorek (19.04) w ramach audycji "12 cali na godzinę – 12”/h" - o godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

mat.pras./pj

Czytaj także

Bert - dwie godziny tanecznych rytmów na Up To Date Festival 2017

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 11:46
Dziennikarz muzyczny i DJ, prezentujący selekcje elektroniczne na naszej antenie, otworzył drugi dzień Up To Date Festival na Czwartej Scenie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

sPolish - elektroniczny rock o słabościach i pokusach

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 18:06
sPolish Radio powstał początkiem 2014 roku w Pszczynie. Założeniem członków zespołu było wspólne granie muzyki, której na co dzień słuchają, czyli m.in. covery. Dziś na koncie grupa ma kilkadziesiąt koncertów, a z grupy coverowej stali się pełnoprawnym poprockowym składem.
rozwiń zwiń