Techno z winyli. Gościem Czwórki był Marboc

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 20:20
Marboc jest jednym z kluczowych elementów układanki trójmiejskiej sceny. Posiada bogatą kolekcję winyli, od niedawna jest też wykładowcą w Instytucie Dźwięku. W Czwórce zagrał swój set. 
Marboc w Czwórce
Marboc w CzwórceFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Pod pseudonimem Marboc kryje się Marcin Bociański. - Choć mój projekt istnieje od 2010 roku, to dopiero teraz czuję pełną satysfakcję z tego, co tworzę. Przez bardzo długi czas obserwowałem i śledziłem najróżniejsze gatunki muzyczne, by odnaleźć swoje miejsce. Byłem zafascynowany i starałem się to pokazywać na swoich występach. Obecnie muzyka techno jest dla mnie wyznacznikiem samego siebie. Wplatając w nią doświadczenia zaczerpnięte z poprzednich lat, staram się tworzyć coś unikatowego - mówi producent. Produkcje Marboca na przestrzeni lat zasiliły takie wytwórnie jak DRVMS LTD., Rhod Records czy Coded Platform. Nie ma dla niego znaczenia, czy gra na końcu, czy na początku imprezy. Marcin umiejętnie dostosowuje się do klimatu i otoczenia, serwując czy to hipnotyczny warm-up, czy bezkompromisowy closing.


Posłuchaj
55:00 Czwórka/12 cali na godzinę Marboc06.12.2022.mp3 Marcboc jego set (12 cali na godzinę/Czwórka)

 

***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki - czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.00.

kul/aw/kor

Czytaj także

Światowa premiera w Czwórce: Sienkiewicz, Przeździecki i Tumult Hands

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:50
- Odkąd muzykę elektroniczną z lat 90. odkryło pokolenie 20-latków, to wróciła ona do klubów z przytupem. To mnie cieszy, bo to był wspaniały okres dla tych brzmień i dla tej kultury - mówi Jacek Sienkiewicz, który razem z Jurkiem Przeździeckim jako Tumult Hands, wydaje nową płytę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

La Giang, We Draw A, Beskres i Kamp!, Punkty wspólne Radka Krzyżanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:13
- Jestem wielkim pasjonatem muzyki i produkcji muzycznej. I niezależnie od tego, do którego punktu dojdę, zawsze będę wracać do momentu, kiedy odkryłem pierwotną radość z jej tworzenia – opowiada muzyk, kompozytor i producent Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń