Jazxing - disco i melancholia zabrzmiały w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 07:16
Muzyczna selekcja duetu zwykła balansować na granicy relaksu, rozrywki i wyraźnej nuty melancholii, czyli house i disco w zdecydowanie wolniejszych tempach. Co zaprezentowali w Czwórce?
Jazxing
JazxingFoto: Jazxing/PressPhoto

Daft Punk 1200.jpg
"Homework" Daft Punk. Jak powstała płyta, która zmieniła francuski house

Jazxing to Jakub Sautycz i Mateusz Filipiuk - muzycy i DJe pochodzący z Gdańska, którzy w trakcie swojej kilkuletniej działalności wydawali autorskie kompozycje i remixy za pośrednictwem wytwórni Polena Recordings, The Very Polish Cut Outs, Trasatlantyk, Father And Son Records And Tapes, U Know Me Records, Eclectics (UK). Utwory duetu zagrali m.in. Jimpster, Hunee, Eddie C, Bell Towers, Bradley Zero, Akirahawks, Les Yeaux Orange.

Posłuchaj także:

Posłuchaj
55:47 Czwórka/12_cali_na_godzine 05.01.2021.mp3 Set zaprezentowany przez duet Jazxing (12 cali na godzinę - 12”/h/Czwórka) 

W latach 2014 - 2018 roku spełniali się w roli organizatorów cyklu edukacyjnego - Gdańska Szkoła Disco i Hypnotic Tango. Obecnie pracują nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się w 2021 roku.

Źr. Stam The Wax|| Jazxing - Vopo (Edit)

Muzyczna selekcja duetu zwykła balansować na granicy relaksu, rozrywki i wyraźnej nuty melancholii, krążąc wokół dźwięków muzyki house i disco, podlanych Krautową motoryką, repetywnością Dub'u i Post Punkowym pazurem - w zdecydowanie wolniejszych tempach.

***

Tytuł audycji: 12"/h

Goście: duet Jazxing

Data emisji: 05.01.2020

Godzina: 19.05

Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

kd
Czytaj także

"Szepty i dropy" od Linii Nocnej. Jest już drugi krążek duetu

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 15:00
- Po premierze pierwszej płyty byliśmy pewni, że drugą zrobimy w miesiąc, bo szybko nam idzie pisanie piosenek. Okazało się, że ze zgromadzonych szkiców, nie powstała ani jedna kompozycja, która trafiłaby na nowy album - mówi Monika "Mimi" Wydrzyńska z Linii Nocnej.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Był sobie numer". "Breaking A Ghost's Heart" Kamp!

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 16:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. Tym razem Norbert "Bert" Borzym przeprowadził "śledztwo" w sprawie utworu "Breaking a Ghost's Heart" tria Kamp!
rozwiń zwiń