"12 cali na godzinę". Satl z drum'n'bassowym setem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 11:00
Przygotował własną wersję utworu "Hate Love" dla Noviki, ale jego muzykę znają też fani drum’n’bassu. We wtorek Satl zagra na żywo w Czwórce.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/arturografo

W tym gatunku Satl, czyli Adam Rybka, to jeden z najważniejszych producent młodego pokolenia. Jako jeden z nielicznych z polskich artystów, doczekał się premier swoich utworów na największych światowych kanałach d’n’b: UKF, Skankandbass czy Drum&Bass Arena. Muzykę wydaje dla renomowanych wytwórni płytowych - Metalheadz, V Recordings i RAM Records. A wspierają go legendy tego nurtu Calibre, Marcus Intalex, Lenzman czy Artificial Intelligence. W Czwórce Satl zaprezentuje specjalnie przygotowaną dla słuchaczy selekcję.

***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.00. 

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Kamp! 10 lat później. Jak wspominają debiutancką płytę?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 18:20
- Wiedzieliśmy, że nie chcemy korzystać z doświadczeń żadnych polskich artystów, byliśmy pewni tego, co i w jaki sposób zrobimy, choć nie brakowało osób, które radziły nam coś zupełnie innego. Czas pokazał, że mieliśmy rację, dlatego, gdybyśmy dziś mieli nagrywać nasz debiutancki krążek, nic byśmy w nim nie zmienili - opowiada zespół Kamp! w dziesiątą rocznicę płytowego debiutu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klawo: w studiu bawimy się dynamiką, na koncertach ma być "bang"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 17:20
- Gramy na luzie, nikt od niczego nie oczekuje więc sami gonimy się do pracy - śmieją się muzycy Klawo. Zespół jest teraz w trasie koncertowej, na której promuje materiał z debiutanckiej płyty. 
rozwiń zwiń