Roma Gąsiorowska: nie robię niczego na siłę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 12:00
- Mam mnóstwo pomysłów w szufladzie. Kiedy tylko zakiełkuje mi w głowie jakaś myśl, spisują ją i odkładam na później. Nie robię nic na siłę. Raczej szukam takich okoliczności, które dają przestrzeń do realizacji projektów - opowiada Roma Gąsiorowska.
Audio
  • Roma Gąsiorowska o życiowej filozofii, inspirujących kobietach i różnorodności, która stymuluje jej rozwój (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Roma Gąsiorowska
Roma GąsiorowskaFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Propaguję ideę slow-fast-life. To filozofia świadomego życia w mieście Roma Gąsiorowska

Aktorka przyznaje, że realizuje się na wielu płaszczyznach. Jest założycielką autorskiej szkoły aktorskiej aktoRstudio i twórczynią artystycznej przestrzeni "W-arte!". W tym roku Roma Gąsiorowska zadebiutowała także na rynku literackim, - napisaną razem z Sylwią Stano książką "Całe szczęście jestem kobietą". - To zbiór rozmów z dziesięcioma kobietami, które nas fascynują, inspirują i motywują, by iść własną drogą - opowiada. - Wydawnictwo jest początkiem projektu "Jestem kobietą", który ma obudzić kobiety do działania, do poszukiwania siebie - dodaje. 

W kinie aktorkę możemy oglądać w dwóch nowych produkcjach komedii "Całe szczęście" oraz w ekranizacji powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc". - Uwielbiam taką różnorodność, to dla mnie główna motywacja w tym zawodzie - wyjaśnia. 

Role dobieram tak, żeby samej się nie znudzić. Różnorodność to dla mnie zawodowy rozwój Roma Gąsiorowska

Bohaterka "Nieprzeciętnych rozmów" wspomina również swoje początki w zawodzie, tłumaczy dlaczego zrezygnowała z etatu w teatrze i skąd w jej filmografii tak dużo komedii romantycznych.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Roma Gąsiorowska (aktorka, manager kultury)

Data emisji: 31.03.2019

Godz. emisji: 9.30

kul/ac


Czytaj także

Agata Buzek: w moim zawodzie lubię ryzyko

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 11:30
- Aktorstwo pozwala poznać wiele różnych dziedziń i aktywności. Kiedy ma się nóż na gardle i za chwilę zaczynają się zdjęcia, można nawet nauczyć się grać płynnie Schuberta na fortepianie - opowiada Agata Buzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Pniewski: nie pochodzę z aktorskiej rodziny, do wszystkiego doszedłem sam

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 12:00
- Magia mojego zawodu polega na tym, że wchodząc w buty innych ludzi, mogę poznawać różne aspekty życia - mówi aktor Patryk Pniewski.
rozwiń zwiń