Ada Fijał: spełniłam sen o przeszłości, jestem dziewczyną ze współczesności

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 18:34
- Do pewnego momentu byłam bardzo sentymentalną osobą. Jestem z Krakowa, a my nostalgię i sentymentalizm mamy we krwi - mówiła Ada Fijał.
Audio
  • Ada Fijał opowiada o filmach, teatrze i roli, jaką w życiu odgrywa muzyka (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Ada Fijał w studiu Czwórki
Ada Fijał w studiu CzwórkiFoto: Michał Misiorek/Czwórka

katarzyna zawadzka 1200.jpg
Katarzyna Zawadzka: wcielanie się w każdą rolę jest niecodzienne

- Od pewnego czasu trzymam się filozofii życia tu i teraz. Nie być ciągle we własnej głowie, choć mamy do tego tendencję, by żyć tym co było, albo co będzie. Jesteśmy mało obecni w teraźniejszości. 

- Moja babcia była przedwojenną damą, która wspominając czasy swojej młodości mówiła, to wtedy powstawały najlepsze filmy, muzyka i kabarety. To bardzo działało na dziecięcą wyobraźnię. Chciałam się przenieść się tamtego czasu. Przez jakiś czas robiłam projekty, które nawiązywały do tamtych lat, śpiewałam przedwojenne piosenki, ale ten czas się we mnie skończył. Spełniłam swój sen o przeszłości. Dziś jestem dziewczyną ze współczesności - mówiła.

Każda droga ma wzloty i upadki. To jest potrzebne, by zastanowić się w jakim miejscu jesteśmy i gdzie chcielibyśmy być w przyszłości Ada Fijał

Jakimi projektami zajmuje się obecnie? Dlaczego postanowiła dołączyć do obsady "Żelaznych wagin 2.0"? Czy po przerwie zdecyduje się nagrać kolejną płytę? Jak ocenia swoje role w serialach i spektaklach teatralnych? M.in. o tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Ada Fijał (aktorka, piosenkarka, dziennikarka, prezenterka telewizyjna)

Data emisji: 9.06.2019

Godz. emisji: 9.30


Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń