X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Quo Vadis, Techno?" Debata Czwórki na Up To Date Festival

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 19:07
To już trzecia odsłona projektu debat Czwórki. Podczas Up To Date Festival w Białymstoku gośćmi Czwórki byli Kuba Sojka i Adam Brocki.
Audio
  • Debata z cyklu "Quo Vadis Techno" podczas Up To Date Festival (Debaty w Czwórce)
Adam Brocki i Norbert Borzym podczas debaty Czwórki
Adam Brocki i Norbert Borzym podczas debaty CzwórkiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Podczas debaty rozmawialiśmy o kondycji polskiej sceny techno, ale mówiliśmy też o sytuacji na rynku szeroko pojętej muzyki elektronicznej w naszym kraju. - Techno ciągle się rozwija, ale idzie w zupełnie innym kierunku niż pierwotnie, przed laty, zakładano. Kiedyś muzyka techno była bardziej "połamana" i syntezatorowa, analogowa, dziś jest mroczna, bardziej modularna, zawiera więcej dysonansu - tłumaczył Kuba Sojka. - Ale technologia ewoluuje w taki sposób, że w każdym gatunku muzycznym pojawia się więcej syntetycznych elementów, co daje głębię, jeśli chodzi o brzmienie - mówił muzyk. 

Zaś jak tłumaczył Adam Brocki, dużą rolę w ewolucji współczesnego techno odgrywa sprzęt, który pierwotnie, jak podkreślał ekspert Czwórki, dedykowany był do innych celów. - Część sprzętu, stworzona na potrzeby pracy w studiu przy dużych soulowo-popowych projektach, się nie sprawdziła w elektronice - opowiadał gość Czwórki.

Up To Date 1200.JPG
Czwarta Scena Czwórki - jesteśmy na Up To Date Festival

ZOBACZ TAKŻE Debaty w Czwórce >>>

Kuba Sojka podczas debaty/fot. Kamil Jasieński/Czwórka Kuba Sojka podczas debaty/fot. Kamil Jasieński/Czwórka

Jakie piętno na współczesnym techno odcisnął sampling lat 90.? O tym rozmawialiśmy podczas debaty. Szukaliśmy także odpowiedzi na pytania o miejsce muzyki techno we współczesnym krajobrazie muzycznym, szperaliśmy w historii i staraliśmy się przewidzieć przyszłość i drogi rozwoju mechanicznych brzmień. W programie nie zabrakło także sporej dawki dobrej muzyki elektronicznej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Czwarta Scena Czwórki - artyści >>>

debata audioriver 1200.jpg
Czwórka z Audioriver. "Quo vadis, Techno?"

***

Prowadzi: Norbert "Bert" Borzym

Materiały przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Kuba Sojka (producent, live performer, jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny techno, gwiazda tegorocznej Czwartej Sceny Czwórki), Adam Brocki (połowa duetu Private Press, producent i dj zaangażowany w wiele projektów muzycznych, m.in. Earth Trax & Newborn Jr., gwiazda tegorocznej Czwartej Sceny Czwórki)

Data emisji: 8.09.2018

Godz. emisji: 18.05

Debata z cyklu "Quo Vadis Techno" podczas Up To Date Festival Debata z cyklu "Quo Vadis Techno" podczas Up To Date Festival

kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka prosto z Audioriver. "Quo vadis, techno?"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 18:48
- Techno to kwintesencja wolności, dla każdego jest czymś innym,  bo ramy tej muzyki są bardzo szerokie - mówi DJ Leon, jeden z uczestników debaty Czwórki. - Nie można już mówić, że to underground, bo techno staje się wielkim biznesem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2018 - artyści

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 13:17
W ramach Up To Date Fesitval po raz drugi zagra nasza Czwarta Scena Czwórki. Przybliżamy Wam sylwetki artystów, którzy zagrali w czwórkowej strefie.
rozwiń zwiń