Czwórka i Debata "Quo Vadis Techno" na Instytut Festival 2018

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 08:45
Tego lata radiowa Czwórka odwiedzi czołowe festiwale z muzyczne w Polsce, podczas których będzie rozmawiać z artystami, DJ’ami oraz producentami o przyszłości i rozwoju muzyki techno na świecie. Pierwszy przystanek? Twierdza Modlin, gdzie 22 i 23 czerwca odbywa się Instytut Festival 2018 Music & Art.
Audio
  • Quo Vadis Techno? Debata Czwórki (Hotspot - Plenair/Czwórka)
Twierdza Modlin, Instytut Festival 2018 - Music  Art
Twierdza Modlin, Instytut Festival 2018 - Music & ArtFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

23 czerwca radiowa Czwórka zaprosiła słuchaczy i uczestników Instytut Festival 2018 na panel dyskusyjny zatytułowany "Quo Vadis Techno". W specjalnej Strefie Czwórki drugiego dnia festiwalu, na terenie Twierdzy Modlin pojawili się promotorzy, DJ’e i producenci jednego z najbardziej popularnych gatunków muzyki elektronicznej. Udział w debacie wzięli m.in. Artur Wojtczak (dziennikarz Electronic Beats oraz rzecznik festiwalu), Łukasz Koprowski (czyli Northern Rituals a.k.a. His Dirty Secrets – polski producent), DJ’ka Anja Kraft (dwukrotnie wystąpiła w berlińskim Tresorze), czy Modest Glesman (polski producent i DJ, nagrywający dla legendarnej nowojorskiej wytwórni Nervous). Gospodarzem panelu był DJ Lex.

Czym jest muzyka techno? Jakie są jej definicje? Jaki jest stan sceny techno w Polsce, a jaki na świecie? jakie są perspektywy rozwoju sceny polskiej i zagranicznej? Czy techno jest już mainstreamem? Kto jest jego odbiorcą? Jakie są perspektywy rozwoju tego gatunku? Czy muzyka techno może być już zaliczana do mainstreamu? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

Streaming ze Strefy Czwórki można znaleźć na funpage'u Instytut Festival 2018 w sobotę 23 czerwca, na stronie www.czworka.online oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

mat.pras./pj/ac

Czytaj także

Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat. Debata w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 15:01
"Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat" - jaki sens ma dziś, w czasach względnego pokoju ten pochodzący z Talmudu napis? O tym dyskutowaliśmy w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dyskusja w Czwórce. Roboty zastąpią ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 12:50
Robot - pracownik nigdy nie pójdzie ani na L4, ani na urlop. Nie lubi sobie robić przerw w pracy, nigdy nie prosi o podwyżkę i może pracować 24 godziny na dobę. Czy roboty zastąpią ludzi w niektórych zawodach?
rozwiń zwiń