Wieczór Rezydentów - muzyczne podsumowanie Kacpra Ponichtery

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 14:18
- Moja ostatnia w tym roku audycja to przegląd najważniejszych polskich produkcji A.D. 2021, z kręgu szeroko pojętej muzyki elektronicznej - zapowiada Kacper Ponichtera.
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

Kacper Ponichtera to booker, promotor oraz animator polskiej sceny klubowej - związany z takimi miejscami jak Nowa Jerozolima czy Luzztro. Kacper jest też współtwórcą projektu The Blue Oyster. i jednym z czołowych specjalistów od PR-u w obrębie polskiej sceny klubowej. - Przez pandemię i lockdowny artyści mieli więcej czasu na tworzenie. Ale czy rzeczywiście był to rekordowy i rekordowo dobry rok dla polskiego przemysłu wydawniczego? - pyta autor audycji.

W audycji pojawią się m.in. utwory Jurka Przeździeckiego. To także jeden z gospodarzy "Wieczory Rezydentów", zaliczany do grona najciekawszych polskich twórców szeroko pojętego techno. Mijający rok artysta może zaliczyć do niezwykle udanych - właśnie rozpoczął współpracę z labelem TRIP, założonym przez jedną z największych gwiazd gatunku - Ninę Kraviz. Już 18 lutego utwór Jurka Przezdzieckiego (pod aliasem Jurek Przezdziecki aka Praecox) trafi na specjalną kompilację labelu TRIP. Obecnie współpraca przewiduje jeszcze jeden numer, który wydany zostanie pod szyldem wytwórni Kraviz. Wytwórni, którą polski artysta bardzo docenia za jej "eklektyczność".

Kacper Ponichtera opowie także o nowym albumie Earth Trax. To pseudonim Bartosza Kruczyńskiego - producenta i DJ-a z Warszawy, który w swoich nagraniach odwołuje się zarówno do ambientu, minimalizmu, jak i muzyki klubowej, znajdując wspólny punkty w repetycji.

Earth Trax - Ambient Dance [Official Video] / Shall Not Fade

Posłuchamy również nowej płyty Sokoła. "NIC" to drugi solowy album artysty. który ukazał się 19 listopada. Usłyszymy na nim m.in. zespół dziecięcy Fasolki, ZIP Skład, Pezeta, Quebonafide, Hodaka i zasamplowany Bajm, Za produkcję krążka odpowiedzialni są Lanek, Steez83, Duit, DJ B, Zeppy Zep, Sampler Orchestra i Magiera.

Posłuchaj także:

***

Na "Wieczór Rezydentów" - w poniedziałek (20.12), po godz. 19.00 - zaprasza Kacper Ponichtera.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna

Czytaj także

Jubileusz Noviki: wiem kiedy odpuścić, żeby iść dalej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 13:30
Kiedy słyszy, że jest legendą polskiej elektroniki - kręci głową. Gdy ktoś mówi o niej "królowa chill outu" - śmieje się. Ale przecież wie, że bez niej scena klubowa wyglądałaby zupełnie inaczej, a my nie usłyszelibyśmy tylu fajnych numerów. W tym roku mija 20 lat, odkąd na scenie pojawiła się Kasia "Novika" Nowicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet nastawiony na nostalgię. Bluszcz o piosence "Lata Dwudzieste"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 16:30
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstawały ulubione utwory ostatnich lat i dekad. Tym razem Kuba Piątkowski rozmawia z zespołem Bluszcz o numerze "Lata Dwudzieste".
rozwiń zwiń