"Diablo Immortal". Blizzard rozbił bank mimo hejtu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:25
"Diablo Immortal" to temat, który wraca jak bumerang. Nie ma w tym nic zaskakującego. Tytuł od momentu zapowiedzi wzbudzał i wciąż budzi wiele kontrowersji.
Diablo: Immortal
Diablo: ImmortalFoto: Shutterstock.com

"Diablo Immortal" jest już z nami dwa miesiące. W najnowszą produkcję od Blizzarda możemy grać zarówno na naszych urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Z graczami tak już jest - z jednej strony potrafią nie zostawić suchej nitki na konkretnym tytule, z drugiej zaś będą ukradkiem grać, nikomu nic nie mówiąc.

Mimo ogromnego hejtu z jakim spotkała się mobilna odsłona "Diablo", Blizzard nie może mieć powodów do narzekania. W oficjalnym raporcie opublikowanym przez deweloperów możemy przeczytać, że we wspomniany tytuł zagrywa się już ponad 30 milionów graczy. Wojownicy Sanktuarium także chętnie korzystają z dostępnych mikrotransakcji. Blizzard poinformował, że gra wygenerowała już zysk ponad 100 milionów dolarów! Co ciekawe, ponad połowa graczy, którzy zdecydowali się pobrać tytuł nigdy wcześniej nie miała do czynienia z marką "Diablo". Sukcesu należy też upatrywać w krajach Azjatyckich. To właśnie w tamtym rejonie świata prawie 80% graczy to zwolennicy grania na smartfonach i tabletach. Urządzenia mobilne stały się wręcz standardowym sprzętem do grania, a gracze chętnie inwestują realną gotówkę w pozornie darmowe tytuły.

Źr. IGN/Diablo Immortal trailer

Nie należy zapominać o tym, że Blizzard zaczął słuchać graczy i tym samym stara się odbudować mocno nadszarpniętą reputację. Otrzymaliśmy "Diablo II: Resurrected", czyli odświeżoną wersję klasyka z 2000 roku. W produkcji cały czas znajduje się "Diablo IV". "Diablo: Immortal" także doczekało się licznych usprawnień i na bieżąco dodawana jest do gry nowa zawartość. Bez wątpienia musi upłynąć bardzo dużo czasu zanim Blizzard odzyska sympatię graczy, ale miło, że studio poczyniło chociaż pierwsze kroki w tym kierunku.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Rockstar games rekrutuje. Produkcja "GTA VI" nabiera rozpędu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 13:30
O "GTA V" oraz "GTA VI" pisaliśmy wielokrotnie. O ile część piąta wciąż bije rekord za rekordem za sprawą "GTA Online", o tyle coraz więcej mówi się o tym, że "GTA VI" wchodzi w kolejną fazę produkcji.
rozwiń zwiń