Tylko mnie poproś do walca. Selekcja Tęskno

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 12:30
 - Kiedy szukałam nut do jednego z walców Fryderyka Chopina, znalazłam utwór w wykonaniu Michała Bajora do tekstu Juliana Tuwima. Nigdy wcześniej nie słyszałam tego wykonania, dlatego tym razem muzyka Chopina pojawi się w audycji więcej niż raz - zapowiedziała Joanna Longić z Tęskno.
Tęskno - Joanna Longić
Tęskno - Joanna Longić Foto: Bartek Wieczorek

Posłuchaj
53:36 2021_08_12 19_04_52_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Selekcja muzyczna Tęskno. Oto piosenki, które przygotowała Joanna Longić (Dziewczyny grają/Czwórka)

 

W audycji "Dziewczyny grają" z Chopinem zmierzył się m.in. Leszek Możdżer, a Maryla Rodowicz zaśpiewała "Piosenkę przeciw zasypianiu" z tekstem Agnieszki Osieckiej. Joanna Longić opowiadała także o płycie live Moniki Borzym z utworami Radiohead oraz o współpracy tej artystki z zespołem Muchy.

Monika Borzym - RADIOHEADYCZNIE "Faust Arp" / Borzym Music Polska

Sprawdź także:

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie artystki nagrały debiutancki album "Mi", za który otrzymały wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2019 roku Tęskno stało się jednoosobowym projektem Joanny Longić. Druga płyta sygnowana tą nazwą ukazała się wiosną 2020 roku. Teraz artystka pracuje nad trzecim krążkiem, na którym znajdą się utwory do wierszy Zuzanny Ginczanki - poetki żydowskiego pochodzenia, która została zamordowana przez nazistów w wieku zaledwie 27 lat. 

tęskno : woda (tęskno gra poezję) / tęskno

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Perfect Son: nagrałem piosenkę o tym, że jest za dobrze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Martyna Matwiejuk rozmawia z Tobiaszem Bilińskim o piosence "It's For Life". 
rozwiń zwiń