Rafał Lachmirowicz. Ze szkolnych dyskotek do studia Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 15:19
Rafał Lachmirowicz w klubach zaczął grać w 1999 roku, ale jego przygoda z muzyką zaczęła się już w latach 80., kiedy to selekcjonował muzykę na szkolnych dyskotekach. Norbert Borzym zapraszam na rozmowę o sztuce didżejowania, ale i o latino disco. 
Rafał Lachmirowicz
Rafał LachmirowiczFoto: mat.pras.

Rafał Lachmirowicz znany jako Lambert, to połowa duetu Lambert & Handle. Jest DJem i producent z Warszawy. Rezydentem wielu klubów w Polsce. Pierwsze kroki w produkcji muzyki stawiał w 1998 roku. Na przestrzeni lat posługiwał się różnymi pseudonimami w zależności od gatunku muzyki. Wraz z nowojorskim DJem, mieszkającym w Polsce, Tonym Handle tworzy duet Lambert & Handle, który w 2018 roku zajął II miejsce w konkursie Defected na najlepszy set. Jako finaliści konkursu dwukrotnie zagrali pod szyldem Defected: w Londynie i Poznaniu. Panowie mają na koncie wydawnictwa w znanych wytwórniach house, między innymi w Glasgow Underground i Simma Black.

Rafał powrócił niedawno do swoich korzeni i muzyki, na bazie której kształtowały się jego gusta jeszcze w latach 80. Mowa o gatunku italo disco, który zyskuje ostatnio na popularności i powraca mniej lub bardziej przetworzony do kultury klubowej i undergroundowej. Do tego celu stworzył kolejne alter ego o nazwie A.P. Mono, którą opatrzone są jego remiksy, edity i autorakie produkcje.

***

Audycja "Noc Rezydentów" poświęcona jest sztuce didżejowania. Prowadzący co tydzień zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Rozmawiają o muzyce, technice i polskich klubach.

Zobacz też:

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję "Noc Rezydentów" w środę (27.09) o godzinie 22.00 zaprasza Norbert Borzym

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Norbert Borzym
Czytaj także

Z miłości do winyli. DJ Cone zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2023 07:00
Fanom muzyki klubowej Piotr Szyszko znany jest jako Cone. W swoich setach łączy gatunki takie jak deep house, deep tech, dub, techno, minimal. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Botanica w 12 calach na godzinę. Ukryjmy się w dźwiękach

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 11:47
Botanica to producent i DJ ukrywający się muzycznie - nie tylko w gąszczu tropikalnej zieleni. Zapraszamy na set DJa.
rozwiń zwiń