Lato z Radiem Festiwal w Pucku. Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 15:28
W piątek, 19.07 zapraszaliśmy na program "Festiwal Lato z Radiem", w ramach którego odbyła się transmisja koncertu Kapela ze Wsi Warszawa w Pucku.
Audio
  • Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa na scenie lata z Radiem w Pucku (Festiwal Lato z Radiem/Czwórka)
LzR_2019_stream_Puck
LzR_2019_stream_PuckFoto: PR

- Kapela ze Wsi Warszawa to nasz "towar eksportowy", bo znają ich słuchacze na całym świecie. Grali w 30 krajach na czterech kontynentach: od Tokio, po Moskwę, Paryż, Lizbonę, Nowy Jork, Toronto i wiekle innych miast. Wszyscy ich uwielbiają i nimi się zachwycają. Tam, gdzie jadą, tam zawierają przyjaźnie, te po prostu ludzkie, ale i te muzyczne, co ma znaczenie dla ich późniejszej twórczości i kolejnych płyt - mówili prowadzący Festiwal. 

Kapela ze Wsi Warszawa to zespól, który powstał w 1997 roku w Warszawie. Już w drugim roku działalności, podczas Radiowego Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" Kapela została laureatem II nagrody oraz nagrody publiczności. Zespół wykonuje muzykę na klasycznych polskich tradycyjnych instrumentach, w ich utworach usłyszeć możemy m.in. fidel płocką czy sukę biłgorajską. Na koncie mają osiem albumów długogrających.

***

Tytuł audycji: Festiwal Lato z Radiem

Data emisji: 19.07.2019

Godzina emisji: 21.14


. .

Czytaj także

Sára Tímár, Ferenc Sebő - ich historia muzyki nad Dunajem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:00
Ferenc Sebő jest założycielem zespołu, w którym karierę rozpoczynała Márta Sebestyén oraz Péter Éri - obecnie członkowie znanego Muzsikas Folk Ensemble. Razem z wokalistką Sárą Tímár opowiadał w Czwórce o historii węgierskiej muzyki i własnej drodze do jej odkrywania.
rozwiń zwiń