Duet Jeszcze: płyta "Z tb na mieście" to dowód muzycznej tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 10:50
IDM, house i techno połączone z eksperymentalną elektroniką i gitarą akustyczną - tak brzmi muzyka duetu Jeszcze. Właśnie ukazała się ich najnowsza płyta. "Z tb na mieście" to nocne historie opowiedziane delikatnym wokalem i mocnym basem. 
Duet Jeszcze - Klaudia i Patryk Zackiewicz.
Duet Jeszcze - Klaudia i Patryk Zackiewicz.Foto: Ula Kaczyńska/Czwórka
  • Duet Jeszcze tworzy rodzeństwo Klaudia i Patryk Zackiewicz.
  • - Nasza muzyka jest smutna, ale też taneczna. Nawet na parkiecie nie potrafimy uciec od melancholii - opowiadają muzycy.
  • 13 czerwca 2023 roku ukazał się trzeci album duetu Jeszcze "Z tb na mieście".

Mocny bas, mocna stopa, rozmyte wokalizy

Jeszcze to rodzeństwo pochodzące z niewielkiej mazurskiej wsi, które w 2019 zaczęło wspólnie tworzyć muzykę. Po spokojnych, synth-popowych początkach duet postanowił odważniej eksperymentować z mocniejszą i zdecydowanie bardziej klubową elektroniką. W 2020 roku ukazała się ich płyta "Niesen". Potem duet zaprezentował słuchaczom zestaw singli. - Często słyszeliśmy od ludzi z branży, że fajnie brzmimy, ale nie mamy własnego stylu. Nadal trudno nam się określić, bo słuchamy za dużo zbyt różnej muzyki - opowiadali muzycy w Czwórce w 2021 roku.

Dziś przyznają, że odnaleźli rejony, w których czują się najlepiej i udało im się ustalić muzyczną tożsamość. - Jesteśmy bardziej świadomi tego, w którym kierunku podążamy i jak chcemy brzmieć. Od wielu osób słyszymy też, że nasze nowe numery, bardziej niż kiedyś, są spójne i dookreślone. Że czuć, że są produkcją duetu Jeszcze - mówią goście Uli Kaczyńskiej. - Jest w nich mocny bas, mocna stopa, rozmyte wokalizy w tle i głos Klaudii, cichy, delikatny, a jednak bardzo wyraźny - dodaje Patryk Zackiewicz.

Sprawdź też:

Dawid Podsiadło na ścianie, w słuchawkach Moderat

Członkowie duetu Jeszcze nie chodzili do szkół muzycznych, za to jeździli na obozy muzyczne. Jak przyznają, to tam odkryli w sobie pasję do tworzenia. Klaudia śpiewała także w chórze kościelnym i przez sześć lat uczyła się grać na pianinie.


Duet Jeszcze Duet Jeszcze

- W domu słuchaliśmy muzyki gitarowej, delikatnego rocka. Miałam na ścianie pokoju plakat Dawida Podsiadły z autografem i życzeniami urodzinowymi. To było dla mnie bardzo cenne trofeum - wspomina Klaudia. - Elektroniką zainteresowaliśmy się, kiedy moja siostra rozpoczęła studia w Warszawie i zaczęła chodzić do klubów - dodaje Patryk. - Mieszkaliśmy wtedy w jednym mieszkaniu na Ursynowie i byłem "zmuszony" słuchać tego, co Klaudia puszcza. Świat, którego wcześniej nie znałem, szybko mnie pochłonął.  

Posłuchaj
52:01 2023_06_17 20_02_49_PR4_Departament_Tanca.mp3 Duet Jeszcze o melancholii w muzyce i nowej płycie "Z tb na mieście" (Departament Tańca/Czwórka)

"Grzechotnik" - utwór, którzy zapowiada przyszłość

13 czerwca 2023 roku ukazał się drugi album Jeszcze. "Z tb na mieście" to nocne historie opowiedziane delikatnym, efemerycznym wokalem, który łapie za serca polskimi tekstami pełnymi smutnego, szczerego romantyzmu. Jednym z najmocniejszych akcentów na krążku jest numer "Grzechotnik". - To ostatnia kompozycja, która została nagrana i wyprodukowana na płytę. W sumie mieliśmy gotowy cały materiał, ale uznaliśmy, że przydałoby się nam jeszcze coś mocnego. "Closing" albumu, który byłby zapowiedzią tego, co chcemy robić w przyszłości - tłumaczą Klaudia i Patryk Zackiewicz. - Długo nie mieliśmy weny, ale kiedy tylko trafiliśmy w punkt, podkład, tekst i samo nagranie poszło bardzo szybko.

Grzechotnik | Jeszcze

***

Tytuł audycji: Departament tańca

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Klaudia i Patryk Zackiewicz (duet Jeszcze)

Data emisji: 17.06.2023

Godzina emisji: 20.05

kul

Czytaj także

Kamp! 10 lat później. Jak wspominają debiutancką płytę?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 18:20
- Wiedzieliśmy, że nie chcemy korzystać z doświadczeń żadnych polskich artystów, byliśmy pewni tego, co i w jaki sposób zrobimy, choć nie brakowało osób, które radziły nam coś zupełnie innego. Czas pokazał, że mieliśmy rację, dlatego, gdybyśmy dziś mieli nagrywać nasz debiutancki krążek, nic byśmy w nim nie zmienili - opowiada zespół Kamp! w dziesiątą rocznicę płytowego debiutu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siostrzana czułość i siła kobiet. Rosalie. i Chloe Martini

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 16:00
Ich relacja kształtowała się przez lata, a każdy jej etap wyznaczał nowy krążek. - Pierwszy numer zrobiłyśmy na "Flashback", potem zdalnie pracowałyśmy nad "iDeal". Trzy lata temu weszłyśmy do studia i rozpoczęła się zupełnie nowa przygoda: "Motherlode" - opowiadają Rosalie. i Chloe Martini.
rozwiń zwiń