Nowe Technologie

Norton Mobile Security chroni prywatność

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 09:00
Firma Symantec wprowadziła na rynek najnowszą wersję oprogramowania Norton Mobile Security, które zapewnia zaawansowaną i skuteczną ochronę smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń iPhone i iPad. Udoskonalenia Norton Mobile Security dla systemu Android dotyczą ochrony prywatności.
Norton Mobile Security
Norton Mobile SecurityFoto: materiały promocyjne
Sposobem na zapewnienie tej prywatności jest nowa technologia analityczna Norton Mobile Insight. Skanuje ona pod kątem zagrożeń aplikacje i na tej podstawie określa poziom ryzyka związanego z wyciekiem osobistych informacji. Najnowszy Norton Mobile Security rozszerza też funkcjonalność przydatną w przypadku kradzieży iPhone’a lub iPada — głośny alarm dźwiękowy „Scream” pomaga szybko odnaleźć zagubione urządzenie.
  • Utrzymanie kontroli nad informacjami osobistymi jest ważną kwestią, 57% użytkowników urządzeń mobilnych odinstalowało jakąś aplikację lub odmówiło instalacji ze względu na obawy o zagrożenie prywatności . Oprócz skanowania pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa oprogramowanie Norton Mobile Security sprawdza teraz aplikacje również w kontekście zagrożeń prywatności, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania dodatkowych programów.
  • W przypadku wystąpienia ryzyka wycieku poufnych danych Norton Mobile Security oznacza określoną aplikację i powiadamia użytkownika, że eksportuje ona takie informacje jak kontakty, zdjęcia lub rejestry połączeń. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, jak mogą być wykorzystywane, gromadzone lub udostępniane ich informacje osobiste, nie są więc w stanie utrzymać nad nimi kontroli. Norton Mobile Security umożliwia ochronę informacji osobistych i pozwala podejmować świadome decyzje o tym, które aplikacje warto zachować, a które usunąć z urządzenia.
Norton Mobile Insight

Użytkownicy oprogramowania Norton Mobile Security mogą skorzystać z technologii Norton Mobile Insight, które oferuje dynamiczne analizy dla każdego programu w ponad 200 sklepach z aplikacjami, pozwalając określić możliwe ryzyko dla bezpieczeństwa lub prywatności użytkownika oraz wskazać niepokojące zachowania aplikacji. Technologia Norton Mobile Insight przeanalizowała dotychczas ponad cztery miliony programów, dowodząc, że ponad 30% z nich jest źródłem wycieków danych, takich jak kontakty osobiste czy rejestr połączeń. Obecnie Norton Mobile Insight analizuje codziennie 10 000 nowych aplikacji; rozwiązanie wykryło już 300 000 szkodliwych aplikacji i 1,5 mln programów potencjalnie niekorzystnych dla użytkownika — związanych np. z agresywnymi sieciami reklamowymi — lub ryzykownych z punktu widzenia jego prywatności.
Cena i dostępność

Sugerowana cena detaliczna Norton Mobile Security wynosi 94,99 zł. Program można nabyć, w sklepie internetowym Norton lub w usłudze Google Play. Użytkownicy programów Norton z ważną subskrypcją otrzymają najnowsze aktualizacje w ramach danego abonamentu.  Więcej informacji na ten temat można znaleźć w centrum aktualizacji Norton Update pod adresem http://updatecenter.norton.com. Klienci indywidualni mogą odwiedzić stronę norton.com/nmsprivacy, aby uzyskać dalsze informacje na temat Norton Mobile Security.autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Fałszywy program antywirusowy atakuje użytkowników Androida

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 20:53
Informują o tym eksperci firmy Symantec zajmującej się produkcją oprogramowania antywirusowego. Złośliwy program po zainstalowaniu na urządzeniu blokuje do niego dostęp.
rozwiń zwiń
Czytaj także

F-Secure Software Updater

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:22
Badania przeprowadzone przez F-Secure pokazują, że aż 87 proc. firmowych stacji roboczych nie ma zainstalowanych aktualnych łatek oprogramowania. Z kolei 83 proc. luk w zabezpieczeniach, które są celem ataków złośliwego oprogramowania, ma już swoją aktualizację. Oznacza to, że znaczna większość przedsiębiorców jest narażona na cyberatak, mimo że dostępne są już odpowiednie środki zabezpieczające.
rozwiń zwiń