Nowe Technologie

Konwergentna pamięć masowa

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 00:00
Firma HP zaprezentowała rozwiązania oferowane w ramach konwergentnej pamięci masowej (Converged Storage) niwelujące zawiłości i eliminujące nieefektywność dzięki zastosowaniu jednej architektury dla wszystkich wdrożeń bez względu na ich skalę.
Pamięć masowa HP
Pamięć masowa HP

 

Wiele przedsiębiorstw traci nawet 70 procent budżetu na administrację pustymi przestrzeniami na pamięciach masowych, podczas gdy działy IT borykają się z zarządzaniem dziesiątkami różnych architektur pamięci masowej. Prowadzi to do powstawania nieuporządkowanej, rozrastającej się infrastruktury, co często zmusza przedsiębiorstwa do wybierania między funkcjonalnością, a przystępną ceną.

Większa elastyczność przedsiębiorstw

W roku 2011 Firma HP zaprezentowała konwergentną pamięć masową w celu rozwiązania problemu ograniczeń pamięci masowej w obliczu rosnącej ilości informacji, konwergencji infrastruktury i pojawienia się centrów przetwarzania danych opartych na modelu ITaaS (ang. IT-as-a-Service). Istotą systemu HP Converged Storage jest polimorficzna prostota. Jest to nowa koncepcja umożliwiająca zastosowanie jednej architektury dla wszystkich wdrożeń bez względu na ich skalę, ze wspólnymi usługami zarządzania danymi dla aplikacji działających na blokach, obiektach i plikach, zoptymalizowana pod każdym kątem, również dysków  SSD. Obecnie HP rozszerza tę ofertę, wprowadzając następujące produkty:

  • HP 3PAR StoreServ 7000 Storage to jedyna w branży platforma klasy średniej z czterema kontrolerami, oferująca przedsiębiorstwom za przystępną cenę dostępność pamięci masowej na poziomie warstwy Tier 1 oraz funkcje QoS (quality-of-service).System umożliwia obsługę bloków i plików danych. W ofercie dostępne są także dyski SSD. W konfiguracji z samymi dyskami SSD może wykonywać ponad 320 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę, czyli 2,4 raza więcej niż najbliższa cenowo oferta konkurencji.
  • HP StoreAll Storage, skalowalna platforma dostępu do obiektów i plików danych. Tworzy uproszczone środowisko do retencjii dużych ilości danych i przechowywania informacji w chmurze, które zmniejsza potrzebę wykorzystywania dodatkowych urządzeń lub nakładów administracyjnych. Rozwiązanie HP StoreAll Express Query, opracowane przez HP Labs, centralny ośrodek badawczy HP, to baza danych z metadanymi, która umożliwia klientom otrzymywanie odpowiedzi na zapytania 100 000 razy szybciej w porównaniu z poprzednimi metodami przeszukiwania systemu plików, co pozwala podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o najbardziej aktualne dane. Integracja z rozwiązaniem HP Autonomy Intelligent Data Operating Layer (IDOL) pozwala przekazywać zadania przetwarzania platformie HP StoreAll, co umożliwia szybkie wykonywanie analiz z użyciem aktualniejszych danych przy mniejszym wykorzystaniu sprzętu. Dodatkowa integracja z produktami HP StoreAll i HP Autonomy Consolidated Archive oraz certyfikacja zgodności z aplikacjami niezależnych producentów oprogramowania gwarantują bezpieczne, długoterminowe przechowywanie zasobów cyfrowych.
  • HP StoreOnce 2000 and 4000 Backup, w powiązaniu z oprogramowaniem HP StoreOnce Catalyst, umożliwia efektywną replikację i wydajną deduplikację danych. Zmniejsza to koszty ochrony danych w zdalnych ośrodkach i centrach przetwarzania danych. Nowe modele wykonują operacje tworzenia kopii zapasowych nawet trzykrotnie szybciej od najlepszych systemów konkurencji, przy kosztach niższych o 35 procent.

Efektywniejsze wykorzystanie informacji, personelu i infrastruktury

Rozwiązania HP Converged Storage umożliwiają klientom uproszczenie infrastruktury pamięci masowej i reagowanie na nieprzewidziane potrzeby oraz zwiększają zwrot z inwestycji w trzech obszarach:

  • ROI (Return on Information) - zwrot z informacji — przez szybsze i trafniejsze podejmowanie decyzji dzięki wbudowanym technologiom wyszukiwania i analizy, które wyszukują wartościowe elementy ze wszystkich typów informacji;
  • ROI (Return on Infrastructure) - zwrot z infrastruktury — przez poprawę wykorzystania zasobów dzięki polimorficznej budowie i technologiom zwiększającym efektywność, co zmniejsza o połowę zapotrzebowanie na pojemność;
  • ROI (Return on Individuals) - zwrot z kadr — przez wprowadzenie wspólnych usług zarządzania danymi i centralnego zarządzania różnymi systemami pamięci masowej, co skraca czas administrowania i upraszcza je.

 autor: Informacja prasowa

Zobacz więcej na temat: archive firma

Czytaj także

Wąskie gardła pamięci masowych

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 00:00
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez DataCore administratorzy systemów  IT są coraz bardziej zaniepokojeni problemami związanymi z wydajnością pamięci masowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe pamięci Seagate

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 00:00
Seagate Technology  przedstawił trzy nowe pamięci klasy enterprise, zoptymalizowane pod kątem tradycyjnych centrów danych i infrastruktury cloud.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamięć masowa w 2013

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 00:00
Symantec przedstawił prognozę dotyczącą pamięci masowej w 2013.
rozwiń zwiń