Nowe Technologie

GIGABYTE GeForce GTX 670 z WINDFORCE 2X

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 00:00
Wysoka wydajność oraz rewelacyjny system chłodzenia składający się z dwóch wentylatorów o średnicy 100 mm - tak prezentuje się najnowsza karta graficzna GV-N670WF2-2GD
GIGABYTE GeForce GTX 670 z WINDFORCE 2X
Foto: Glow Images/East News

 

Model ten, oprócz rewelacyjnej wydajności, gwarantowanej przez procesor graficzny NVIDIA, wyposażony jest w niezwykle efektywny system chłodzenia GIGABYTE WindForce 2X z technologią „Triangle Cool”, składający się z dwóch wentylatorów o średnicy 100 mm. Rozwiązanie takie pozwala na bardzo skuteczne odprowadzanie ciepła przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Dodatkowe atuty najnowszego produktu GIGABYTE to wsparcie dla standardów Microsoft DirectX 11 i PCI-Express 3.0 oraz technologii NVIDIA 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI. GV-N670WF2-2GD w pełni wykorzystuje również zalety NVIDIA GPU Boost, technologii umożliwiającej automatyczne podbijanie zegarów karty graficznej, co dodatkowo podnosi jej wydajność podczas grania.  • W modelu GV-N670WF2-2GD producent wykorzystał system WindForce 2X z technologią Triangle Cool. Jego podstawą są dwa wentylatory o średnicy 100 mm, które gwarantują bardzo wysoki przepływ powietrza. Kolejnym elementem WindForce 2X są miedziane rurki cieplne, pozwalające na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Całość umożliwia znaczne obniżenie temperatury rdzenia GPU oraz zauważalne zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez kartę graficzną GIGABYTE GV-N670WF2-2GD.

  • GV-N670WF2-2GD, podobnie jak flagowy, jednoukładowy model bazujący na procesorze graficznym GTX 680, zapewnia niesamowitą moc obliczeniową oraz obsługę wielu nowatorskich rozwiązań. Jednym z nich jest technologia NVIDIA GPU Boost, która pozwala na dynamiczne podnoszenie zegarów karty podczas znacznego obciążenia podsystemu graficznego, np. w trakcie grania. Dodatkowym plusem jest zastosowanie nowej, zunifikowanej architektury SMX, która w porównaniu do starszych jednostek SM, pozwala na znaczny wzrost mocy obliczeniowej.

  • Kolejne innowacyjne elementy zastosowane w GV-N670WF2-2GD, to najnowsza technologia wygładzania krawędzi NVIDIA FXAA/DXAA i funkcja dynamicznej synchronizacji pionowej Vertical Sync. Oprócz tego GV-N670WF2-2GD oferuje wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia generowanie obrazu 3D wyświetlanego na kilku monitorach jednocześnie. Ponadto niesamowite wrażenia w grach zapewni technologia PhysX, która odpowiada za kreowanie realistycznych efektów fizyki. Zaś dla prawdziwych entuzjastów, nie liczących się z kosztami, przeznaczony jest tryb pracy SLI, pozwalający na łączenie mocy obliczeniowej trzech kart graficznych bazujących na układzie GeForce GTX 670.

 

Ultra Durable VGA

 

Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów przy produkcji karty graficznej to klucz do wydłużenia jej żywotności oraz zapewnienia stabilnej pracy. GIGABYTE po raz kolejny wytycza nowe standardy poprzez użycie w swoich produktach cewek z rdzeniem ferrytowym oraz polimerowych kondensatorów i tranzystorów MOSFET o obniżonej rezystancji. Dzięki temu karty graficzne GIGABYTE z technologią Ultra Durable VGA charakteryzują się wyższą stabilnością i niezawodnością.Czytaj także

Karta graficzna GV-N680D5-2GD-B

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 23:00
Ten model karty graficznej zbudowano w oparciu o GPU GeForce GTX 680, który wykonany został w wymiarze technologicznym 28nm. Ponadto najnowszy procesor graficzny NVIDIA składa się z 1536 rdzeni CUDA i zapewnia pełną obsługę szybkich pamięci GDDR5. GIGABYTE GV-N680D5-2GD-B oferuje również wsparcie dla standardów Microsoft DirectX 11 i PCI-Express 3.0 oraz technologii NVIDIA 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI.
rozwiń zwiń
Czytaj także

GeForce GTX 690: najszybsza karta graficzna na świecie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 00:00
GeForce GTX 690 to wg producenta najszybsza krata graficzna na świecie. Urządzenie jest wyposażone w dwa procesory graficzne GeForce oparte na architekturze Kepler. Karta GTX 690 jest wyposażona w 3072 rdzeni NVIDIA CUDA.
rozwiń zwiń