Nowe Technologie

Premiera notebooków Samsung Chronos i ultrabooków Ultra Serii 7

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 15:17
Podczas Regionalnego Forum Europejskiego 2013 (European Regional Forum), odbywającego się w dniach 2-4 lutego w Monaco, firma Samsung zaprezentowała dwa modele komputerów przenośnych Serii 7.
Samsung Chronos
Samsung Chronos

 

Udoskonalony notebook Chronos Serii 7 to w pełni profesjonalny model o lżejszej i cieńszej od poprzedników obudowie. Natomiast nowy ultrabook Ultra Serii 7 wynosi technologię ultrabooków na wyższy poziom dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej, doskonałej grafice i zaawansowanej obsłudze dotykowej. Nowe intuicyjne urządzenia Serii 7 zapewniają większą mobilność oraz rozszerzone możliwości łączności sieciowej. 

Samsung Chronos 770Z5E Serii 7 – profesjonalny, niezawodny, funkcjonalny

Nowy notebook Samsung Chronos zapewnia profesjonalną wydajność w jeszcze cieńszej i lżejszej obudowie od swoich poprzedników, oferując przy tym większą moc przetwarzania. Nowy Chronos to także oprogramowanie RAMaccelerator, które zwiększa szybkość przeglądania i uruchamiania aplikacji nawet o 150 proc. dzięki wykorzystaniu preinstalowanej pamięci. 10-punktowa matryca dotykowa 15,6” zapewnia wysoki komfort pracy, pozwalając na obsługę urządzenia nie tylko za pomocą touchpada i myszy, ale także poprzez bezpośrednią interakcję z ekranem. W stylowej, aluminiowej obudowie o grubości zaledwie 20,9 mm kryje się zaawansowany, czterordzeniowy procesor Intel i7, nawet do 16GB pamięci operacyjnej, do 1TB pamięci masowej oraz dedykowana, zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon 2GB.

Wydajny Samsung Chronos Serii 7 został zaprojektowany dla profesjonalnych użytkowników do intensywnego tworzenia zaawansowanych treści. Urządzenie zostało wyposażone w ekran Full HD (1920x1080) o jasności 300 nitów, zoptymalizowane głośniki JBL o bogatej barwie dźwięku, a także pojemną baterię, która wystarcza aż do 11 godzin pracy bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Notebook przechodzi ze stanu uśpienia do pełnej wydajności operacyjnej w zaledwie 2, a uruchamia się w niespełna 12 sekund zapewniając błyskawiczny dostęp do wszystkich aplikacji.

Samsung Ultra 730U3E Serii 7 – nowa jakość w segmencie ultrabooków

Jako pierwszy ultrabook w rodzinie Serii 7, Samsung 730U3E Ultra oferuje niezwykłą mobilność i wydajność w ultracienkiej i lekkiej, aluminiowej obudowie. Urządzenie zapewnia wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje dźwiękowe. Za doskonałą jakość zdjęć i filmów odpowiada matryca 13,3” o rozdzielczości Full HD (1920x1080) i jasności 350 nitów, oferująca aż 178-stopniowy kąt widzenia. Najwyższej jakości dźwięk to zasługa głośników firmy JBL.

Bateria, pozwalająca na pracę do 8 godzin bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania, umożliwia całodzienną pracę nawet w podróży, a najnowsze procesory Intel Core i5 lub i7 oraz dysk SSD o pojemności 256GB zapewniają moc obliczeniową, która spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 10-punktowy ekran dotykowy i rozruch urządzenia w zaledwie 6 sekund maksymalizują wydajność mobilnej pracy. Urządzenie będzie także dostępne w wersji z obsługą 4G LTE (model dotykowy), co oznacza jeszcze swobodniejszy dostęp do sieci. Łączność z innymi urządzeniami nie będzie stanowić problemu dzięki trzem portom USB 3.0 i portowi LAN, natomiast cienkie gniazdo blokady pozwoli zabezpieczyć urządzenie przed kradzieżą.autor: eRKa

Zobacz więcej na temat: notebooki samsung
Czytaj także

Nowe ultrabooki Samsunga

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 01:00
Samsung wprowadza dwa nowe modele z rodziny Serii 7: notebooka 770Z5E Chronos oraz ultrabooka 730U3E Ultra.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elektronika przestała być dobrem luksusowym

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 14:57
Kupujemy coraz więcej, coraz taniej i coraz częściej. W porównaniu z rokiem 2011, w sklepie internetowym Agito.pl, sprzedaż notebooków w cenie ok 3 tys. PLN wzrosła o 300 proc!
rozwiń zwiń