Polskie Radio
Section05
gps

Zasady bezpiecznej podróży na wakacje. O czym powinniśmy pamiętać?

Rozpoczynają się wakacje. - Mam nadzieję, że kierowcy będą kierowali się rozwagą, by bezpiecznie dojechać do celu - mówił w audycji "Bezpieczna Jedynka" Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreślił, że ITD przygotowuje specjalne programy edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa drogowego dla dzieci, młodzieży i seniorów. 
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo wakacje podróże motoryzacja pojazdy przepisy drogowe opony GDDKiA gps

Wyścig z GPS-em

„GPS przewiduje, że na miejsce dotrę o 21:37. Ruch w sumie jest niewielki, dobra pogoda, jestem wypoczęty – przecież spokojnie dam radę nadgonić te 7 minut. Będę szybciej, niż wydedukował to ten mądry komputerek.” – też tak miałeś, prawda?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców samochody motoryzacja samochód bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo Polskie Radio Kierowców Polskie Radio ŚWIAT szybkość gps wyścigi samochodowe

Galileo – alternatywa dla systemu GPS

– Galileo powstał po to, by zapewnić Europie bezpieczeństwo w kluczowym obszarze nawigacji satelitarnej – wskazywał w Panoramie Europejskiej Andrzej Hładij z portalu "space24.pl". O projekcie, konkurencyjnym względem takich systemów, jak amerykański GPS, czy też rosyjski GLONASS, w Polskim Radiu 24 mówił również Marcin Kamassa, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Strzałkowski Joachim Ciecierski gps nawigacja wojsko nowe technologie