Nowe Technologie

IDC: BPSC w czołówce dostawców aplikacji biznesowych

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:03
Według najnowszej analizy IDC dotyczącej rynku aplikacji biznesowych EAS (Enterprise Application Software) BPSC znajduje się w pierwszej piątce dostawców systemów tej klasy. Pomimo spowolnienia gospodarczego, odczuwalnego również na rynku oprogramowania, śląski dostawca utrzymał swą wysoką pozycję rynkową, skutecznie konkurując również z globalnymi dostawcami.
IDC: BPSC w czołówce dostawców aplikacji biznesowych

Jak podkreślają analitycy IDC, wzrost zainteresowania ofertą BPSC widoczny był szczególnie w sektorze handlu i dystrybucji oraz przetwórstwie spożywczym. Odnotowano również koncentrację dostawcy systemu Impuls EVO na rynku średnich firm – 90% przychodów generowały firmy zatrudniające powyżej 100 pracowników.

  • Istotny wpływ na pozycję rynkową miało także poszerzenie oferty o rozwiązania mobilne, coraz więcej klientów BPSC SA decyduje się na nie, szczególnie w obszarze wsparcia sprzedaży. Przykładem stało się wdrożenie Mobilnego Zarządzania Magazynem w spółce Comitor. Analitycy IDC zwracają również uwagę na projekt realizowany w OSM Piątnica, największe i najbardziej kompleksowe wdrożenie na rynku spożywczym.

Tylko w ubiegłym roku grono klientów spółki powiększyło się o kolejnych 30 przedsiębiorstw. Tym samym liczba użytkowników  korzystających z systemów BPSC przekroczyła 30 tys.

Impuls EVO najbardziej funkcjonalną platformą ERP w Polsce

Impuls EVO to system wspomagający zarządzanie wszystkimi procesami w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Łączy on w sobie możliwości desktopowego systemu ERP i platformy mobilnej, zapewniając dostęp do zgromadzonych w nich informacji za pośrednictwem dowolnego narzędzia z dostępem do Internetu. Impuls EVO oferuje także zaawansowane rozwiązania produkcyjne, takie jak MES, MRP czy Produkcja Procesowa, ponadto jest systemem zintegrowanym, co oznacza, że może konsolidować także inne rozwiązania informatyczne, wykorzystywane przez firmę. W ostatnich miesiącach na najnowszą wersję systemu Impuls zdecydowały się takie firmy jak WIŚNIOWSKI, Sonel SA, Fluor czy Prefabet Kluczbork.autor: Jan Petersen

Czytaj także

Rośnie zainteresowanie firm aplikacjami dedykowanymi

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 06:30
Według raportu „Dziesięć mitów i prawd rynku software’owego w roku 2013” firmy badawczej Forrester Research aplikacje dedykowane, tworzone w oparciu o oczekiwania określonego klienta będą odpowiadać 25,8% tegorocznych wydatków firm na oprogramowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy zmienią model biznesowy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 09:59
Niskie koszty pracy już nie wystarczą, by efektywnie konkurować na lokalnym i europejskim rynku. Świadomość tego ma coraz więcej polskich firm, które należą do najbardziej ekspansywnych i najlepiej zinformatyzowanych w Europie Centralnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bigger data: cyfryzacja kluczowych dokumentów firmy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 12:27
Nowe badanie, przeprowadzone przez Coleman Parkes Research na zlecenie Ricoh Europe, ukazuje korzyści jakie niesie wykorzystywanie możliwości “bigger data” – cyfryzacji kluczowych dokumentów biznesowych w wersji papierowej w celu usprawnienia procesów decyzyjnych. :
rozwiń zwiń