Polskie Radio
Section05
cyfryzacja

"Nie było rozmowy z premier Beatą Szydło o mojej dymisji"

- Oczywiście media są od spekulowania. Myślę, że w tej chwili nie ma sensu się tym przejmować i zastanawiać na ile to prawda, dopóki nie odbywają się wiarygodne rozmowy z osobami, które podejmują w tej sprawie decyzje, przede wszystkim z panią premier. Mamy dużo pracy, więc na tym się skupiamy - mówiła o pogłoskach o swojej dymisji minister cyfryzacji Anna Streżyńska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Streżyńska cyfryzacja Piotr Gociek rząd

1500 szkół z internetem 100 Mega na 100-lecie niepodległości

- Pierwsze półtora tysiąca szkół będzie w 2018 r. podłączonych do szerokopasmowego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej - poinformowała w poniedziałek w Pogorzałkach w województwie Podlaskim minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że prace nad tą ustawą są obecnie w fazie drugiego czytania, które być może jeszcze w tym tygodniu odbędzie się w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja edukacja Anna Streżyńska szkoła POLSKA

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej. Rozmowy o cyfryzacji

Cyfryzacja jest głównym tematem drugiego i ostatniego dnia rozmów prezydentów krajów Grupy Wyszehradzkiej. Od piątku liderzy z Polski, Czech, Węgier i Słowacji rozmawiają w miejscowości Szekszard na Węgrzech. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda. W Polskim Radiu 24 o przebiegu spotkania opowiadał Wojciech Cegielski (IAR).
Zobacz więcej na temat:  Węgry grupa wyszehradzka cyfryzacja bezpieczeństwo w sieci Andrzej Duda prezydent Unia Europejska

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech. Rozmowy o UE

Prezydenci Polski, Czech, Słowacji i Węgier rozpoczęli doroczne spotkanie w ramach Grupy Wyszehradzkiej. W węgierskiej miejscowości Szekszard liderzy rozmawiają o rozszerzaniu Unii Europejskiej na Bałkanach, ekologii i o cyfryzacji.W PR24 o spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej opowiadał reporter IAR Wojciech Cegielski. 
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Węgry Bałkany prezydent Andrzej Duda ekologia cyfryzacja Unia Europejska

Europejskie Forum Radiowe. "Radio to nie tylko eter"

Polskie Radio może szerzej korzystać z technologii Big Data - uważa członek Zarządu rozgłośni Mariusz Staniszewski. Jednak jak zaznaczył, ten proces musi się odbywać z zachowaniem obostrzeń dotyczących prywatności i bezpieczeństwa odbiorców. Zagadnienie Big Data, czyli legalnych danych na temat użytkowników Internetu czy konsumentów, było tematem Europejskiego Forum Radiowego, które zakończyło się we Wrocławiu. O przebiegu forum opowiadał w PR24 Karol Darmoros (IAR).
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio internet Mariusz Staniszewski Wrocław dziennikarstwo cyfryzacja media społecznościowe

Będą wyższe podatki dla firm internetowych spoza UE?

Unia Europejska zaproponuje w przyszłym roku wyższe podatki dla firm internetowych spoza Wspólnoty. Chodzi o to, aby firmy z Unii i spoza niej były obciążone w równym stopniu i tym samym zwiększyła się konkurencyjność przedsiębiorstw ze Starego Kontynentu. Takie deklaracje padły na zakończenie zorganizowanego w Estonii szczytu cyfrowego. Wzięli w nim udział przywódcy 28 krajów Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Estonia Europa Jean-Claude Juncker Unia Europejska cyfryzacja tallin

Anna Streżyńska: będą kolejne mobilne ułatwienia

Ministerstwo cyfryzacji pracuje nad kolejnymi projektami usług, które mogą ułatwić Polakom codzienne posługiwanie się dokumentami. - Chcemy wprowadzić "mDokumenty" służące naszemu obywatelowi tak, żeby miał wszystko w jednym miejscu, czyli w swoim telefonie - mówiła goszcząc w radiowej Jedynce Anna Streżyńska, szefowa resortu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Anna Streżyńska Ministerstwo Cyfryzacji Wojciech Dąbrowski cyfryzacja POLSKA