Polskie Radio
Section05
cyfryzacja

"Kultura cyfrowa" dostępna dla wszystkich. Wsparcie MKIDN dla wielu projektów

Baza filmów z audiodeskrypcją, wirtualna galeria sztuki z tłumaczeniem na polski język migowy, platforma z bezpłatnymi audiobookami dla osób niewidomych i dyslektyków - to niektóre z projektów włączających osoby ze szczególnymi potrzebami w kulturę dostępną online, realizowanych dzięki wsparciu MKiDN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA film polski cyfryzacja

Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  szkoła laptopy edukacja dzieci cyfryzacja Koronawirus w Polsce Małgorzata Frydrych

Banki celują w chmurę. Wirtualna technologia wchodzi do świata finansów

Banki i inne instytucje finansowe zaczynają przenosić swoje bazy danych i centra obliczeniowe do wirtualnej chmury. To coraz silniejszy trend na całym świecie. Komisja Nadzoru Finansowego dała właśnie „zielone światło” dla teleinformatycznych zasobów zewnętrznych, sugerując, że w pierwszej kolejności należy rozważyć ofertę naszej rodzimej Chmury Krajowej.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja technologie KNF

e-Polak potrafi, niezależnie od wieku. Rusza kampania resortu cyfryzacji

Nauka, szybki i niedrogi kontakt z rodziną mieszkającą w najdalszych częściach świata, opłacanie rachunków bez wizyty na poczcie, czy zakupy bez dźwigania i wychodzenia z domu – to tylko namiastka możliwości, jakie daje internet. Nowa kampania społeczna Ministerstwa Cyfryzacji ma przekonać, że nigdy nie jest za późno, by tego spróbować.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja senior POLSKA Ministerstwo Cyfryzacji

Minister cyfryzacji: nie przewidujemy likwidacji prawa jazdy w wersji plastikowej

– Prawo jazdy w wersji plastikowej jest niezbędne w krajach europejskich i dlatego nie zamierzamy go likwidować. Chodzi o to, abyśmy nie musieli tego wozić ze sobą w Polsce, ale aby wdrożyć takie rozwiązanie, potrzebna jest zmiana ustawy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka cyfryzacja Ministerstwo Cyfryzacji Marek Zagórski cyberbezpieczeństwo e-recepty