Nowe Technologie

Droga do chmury prywatnej wg HDS

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:37
Hitachi Data Systems (HDS) wprowadza nowe usługi chmury prywatnej i ulepszenia produktów, które umożliwią działom IT wykorzystanie pełnego potencjału chmury prywatnej.
Droga do chmury prywatnej wg HDS
Foto: glowimages.com

Poprzez zwirtualizowane, otwarte i bezpieczne podejście do chmury prywatnej HDS oferuje klientom szybszy dostęp do aplikacji, większą kontrolę nad danymi oraz elastyczność w kwestii kosztów. Dzięki rozwiązaniom HDS firmy zmieniają się w efektywne, wszechstronne organizacje IT definiowane przez usługi.

Droga do chmury prywatnej składa się z kilku etapów

 • Pierwszym jest skonsolidowanie zasobów w mniejszym, bardziej efektywnym centrum danych.
 • Drugim jest wykorzystanie technologii wirtualizacji w celu stworzenia dostępnych na żądanie zasobów obliczeniowych i pamięciowych.
 • Trzeci etap polega na automatyzacji procesów przydzielania i konfigurowania zasobów IT w celu uproszczenia administracji.
 • Dodanie funkcji samoobsługi kończy proces budowania prawdziwej chmury prywatnej.

Etapy te składają się na nową metodologię wdrażania chmury prywatnej, która stanie się niezawodnym, bezpiecznym i elastycznym fundamentem do dostarczania usług.

Nowa oferta chmury prywatnej HDS

Nowa oferta chmury prywatnej Hitachi Data Systems obejmuje usługi konsultingowe i transformacyjne, które stanowią część nowej metodologii wdrażania chmury. W ofercie znajduje się również pakiet Cloud Automation Suite dlaHitachi Unified Compute Platform (UCP), architektury referencyjne Cisco dla UCP Select oraz nowe funkcje zabezpieczenia danych w Hitachi Unified Storage (HUS VM i HUS). Oferta zapewnia pełną wirtualizację środowiska, lepszą ochronę danych i bardziej otwartą platformę. Te trzy możliwości pomagają organizacjom wykorzystać pełen potencjał zasobów, jednocześnie wprowadzają mechanizmy bezpieczeństwa niezbędne do ochrony treści.

Rozwiązania chmury prywatnej wykorzystują otwartą architekturę, która obejmuje warstwy pamięci masowej, zasobów obliczeniowych i infrastruktury sieciowej, interfejsy API, otwarte interfejsy oraz protokoły niezbędne do współpracy z platformami administracyjnymi. Oferują też portale i globalne usługi potrzebne do budowania, wdrażania i zarządzania chmurami prywatnymi. Dzięki temu organizacje mogą wprowadzić najlepsze technologie i platformy do swoich środowisk chmurowych, aby uzyskać dostęp do potrzebnych funkcji i uniknąć przywiązania do jednego producenta.

NOWE USŁUGI TRANSFORMACYJNE I WDROŻENIOWE

 • Hitachi Services Framework. Łączy najlepsze praktyki, własność intelektualną i procesy HDS, aby przyspieszyć wdrażanie chmur prywatnych w całym cyklu transformacji. Usługi konsultingowe i administracyjne pomagają klientom wykorzystać pełen potencjał inwestycji w chmurę prywatną.
 • Metodologia wdrożeń chmurowych. Wykorzystuje sprawdzone praktyki i narzędzia Hitachi Services Framework, dzięki którym całościowo uwzględnia kwestie technologiczne i organizacyjne. Nowe usługi konsultingowe i transformacyjne pomagają organizacjom skupić się na strategicznych działaniach, które przynoszą więcej korzyści biznesowych.

NOWE ULEPESZENIA W OFERCIE PRODUKTÓW

Infrastruktura

 • Szyfrowanie wbudowane w kontroler Hitachi Unified Storage (HUS) VM i Hitachi Unified Storage: skuteczna i elastyczna ochrona danych oraz bezpieczeństwo chmury prywatnej. Systemy te dołączają do Hitachi Virtual Storage Platform, uzupełniając prostą, łatwą w zarządzaniu i kompleksową ofertę szyfrowanej pamięci masowej.
 • Hitachi UCP Select dla VMware vSphere z Cisco UCS. Rozszerzona oferta zapewnia większy wybór i elastyczność dzięki obsłudze HUS, HUS VM i Hitachi NAS (HNAS). Wysoka skalowalność i wydajność na wszystkich poziomach. Idealne rozwiązanie dla partnerów Hitachi TrueNorth.

Protokoły i metody dostępu

 • Hitachi NAS. Umożliwia migrację danych do chmur publicznych zgodnych z Amazon S3 oraz do chmur opartych na Hitachi Content Platform.
 • Hitachi Content Platform Anywhere. Teraz obsługuje nawet 20 000 użytkowników, udostępnianie folderów oraz wspiera system Google Android. Obsługa Apple iOS dostępna była wcześniej.
 • Hitachi Data Ingestor (HDI). Teraz z mobilnymi katalogami domowymi, które umożliwiają użytkownikom odczytywanie i zapisywanie danych z dowolnego biura, oraz z obsługą Data at Rest Encryption (DARE) w celu zapewnienia kompleksowego szyfrowania w środowiskach zdalnych (Remote or Branch Office, ROBO) i u dostawców usług chmurowych.

Platformy i portale

 • Cloud Automation Suite: funkcje samoobsługowe dla Hitachi UCP Pro i UCP Select w środowisku VMware vSphere.Prostasamoobsługa za sprawą katalogu usług, zautomatyzowanego przydzielania zasobów, rozliczeń wewnętrznych, zarządzania subskrypcjami oraz definiowania poziomów usług i kluczowych wskaźników wydajności. Pakiet zapewnia automatyzację usług i uzupełnia oprogramowanieUCP Director, które automatyzuje zarządzanie infrastrukturą w ramach otwartej architektury. Wykorzystuje REST API do integracji z narzędziami administracyjnymi firm trzecich. Dostawcy usług chmurowych będą mogli obsługiwać środowiska z wieloma warstwami wirtualizacyjnymi z poziomu pojedynczej, konwergentnej platformy ze wspólnymi funkcjami automatyzacji.

Usługi oraz korzyści dla klientów i partnerów

Modernizacja centrum danych pod kątem chmury prywatnej z wykorzystaniem rozwiązań Hitachi Data Systems może przynieść klientom znaczne oszczędności: wdrożenie szybsze o 70 proc. w porównaniu z tradycyjnymi metodami, wydatki operacyjne niższe nawet o 40 proc. miesięcznie oraz bezpieczeństwo wszystkich platform. Do tego dochodzą najwyżej oceniane usługi wsparcia technicznego Hitachi Data Systems.

Usługi zarządzane HDS oferują chmurę prywatną jako usługę, dostarczając moc obliczeniową i pamięć masową w modelu opłat za wykorzystanie zasobów. Model ten opiera się na poziomach usług i obejmuje cały sprzęt, oprogramowanie oraz usługi. Sieć partnerska zwiększa wartość tych rozwiązań za sprawą znajomości konkretnych branż, zastosowań oraz infrastruktur centrum danych. Rozwiązania dają partnerom okazję do świadczenia usług w zakresie konsultingu, integracji i wsparcia technicznego. Klienci i partnerzy HDS pozytywnie oceniają rozwiązania chmury prywatnej Hitachi Data Systems.autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Marketplace - przestrzeń dla oprogramowania

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 11:59
Rynek usług udostępniania aplikacji w chmurze rośnie w siłę. Ten zaawansowany model Cloud Computingu stanowi obecnie ważny element kierowanych do firm ofert data center.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IDC Cloud Leadership Forum 2013

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 17:15
26 listopada 2013 odbędzie się w Warszawie IDC Cloud Leader Forum. Spotkanie to może być okazją do wymiany zdań, konfrontacji opinii i dyskusji, bo nie ma jednej chmury dla każdego, ale każdy może mieć jedyną/konkretną chmurę dla siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulepszona chmura VMware, czyli udostępnianie zasobów IaaS

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 13:25
Czy koniecznie trzeba rozbudowywać własną tradycyjną serwerownię? Według VMware niekoniecznie - branża IT przeistacza się w brokera usług informatycznych i telekomunikacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HP: nowe usługi w chmurze do analizy big data

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 12:46
Firma HP poinformowała o udostępnieniu nowych, opartych na chmurze, usług analitycznych zbudowanych na platformie do analizy wielkich zbiorów danych HP HAVEn. Usługi te, bazujące na modelu „as a service”, ułatwiają klientom rozwiązywanie problemów biznesowych oraz tworzenie nowych możliwości osiągania przychodów.
rozwiń zwiń