Nowe Technologie

Ostatnie pieniądze z POiG 8.2 dla MŚP

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 11:30
13 stycznia 2014 rusza pierwszy w tym roku i ostatni nabór wniosków w ramach Działania POIG 8.2, które wspiera wdrażanie elektronicznego biznesu typu B2B.
Ostatnie pieniądze z POiG 8.2 dla MŚP

Na biznesowe i technologiczne pytania związane z wdrożeniem pomogą odpowiedzieć eksperci Akademii Unity, która organizuje bezpłatne konsultacje przed naborem. Konsultacje Akademii Unity w formie telekonferencji i spotkań indywidualnych z ubiegającymi się o dofinansowanie odbędą się między 7 a 20 stycznia. Aby wziąć w nich udział wystarczy bezpłatna rejestracja na stronie – http://dofinansowanie2013.evenea.pl/.

Nasza merytoryczna wiedza i doświadczenie we wdrażaniu projektów unijnych pomoże przedsiębiorcom odpowiedzieć im na najważniejsze pytania, w tym jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dotacji czy jak zaplanować wdrożenie systemu, by faktycznie optymalizował ich działania biznesowe – wyjaśnia Sebastian Błaszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Grupy Unity. To już czwarty cykl konsultacji 8.2 prowadzony przez ekspertów Akademii Unity i tym razem patronat nad akcją objął serwis PARP – web.gov.pl.

Ostatni nabór na dofinansowanie nie przynosi zmian w regulaminie. Wnioskodawcy zgłaszać mogą projekty, które obejmują wdrażanie nowych lub integrację istniejących systemów informatycznych typu B2B. O pieniądze mają szansę ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą i posiadają siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) oraz sieci kontrahentów.

  • Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 65 000 000,00 PLN. Dofinansowanie nie może być niższe niż 20 000 złotych, a całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 50 000 000 EUR.
  • Ostateczna kwota dotacji jest zróżnicowana, i zależy w pierwszej kolejności od wyboru trybu udzielania wsparcia dokonanego przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie, a następnie może być uzależniona m.in. od statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych. Nabór wniosków zakończy się 24 stycznia 2014.

Według informacji z PARP to ostatnia szansa na uzyskanie pieniędzy z Działania 8.2. Ostateczny termin na podpisanie umów z przedsiębiorcami na dofinansowanie mija, bowiem w czerwcu 2014 roku.

 autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Szampańskie nastroje w polskich firmach

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 07:19
Nastroje wśród przedsiębiorców są najlepsze od lat. Z badania BIG InfoMonitor wynika, że wskaźnik mierzący poziom bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej poprawia się już od 9 miesięcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Własna firma w małym mieście

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 09:09
Warto zakładać działalność gospodarczą, np. gabinet dietetyczny, ponieważ na takie usługi rośnie zapotrzebowanie. Na szczęście są osoby, które ryzykują i w stosunkowo krótkim czasie przekonują się, że ta decyzja była słuszna.
rozwiń zwiń