Polskie Radio
Section05
onet

Onet przeprasza za nieprawdziwe informacje dotyczące Piotra Glińskiego. Polityk usunął wpis

Onet.pl napisał, że wicepremier Piotr Gliński ma koronawirusa. Minister kultury zdementował tę informację na Twitterze i ocenił, że to "kłamstwo, nikczemność, fejk". Po przeprosinach od portalu, który twierdzi, że to "wynikający z pośpiechu błąd" - Gliński zdecydował o usunięciu wpisu z Twittera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Koronawirus w Polsce Piotr Gliński onet fake news

"Teraz chcę dochodzić sprawiedliwości". Piebiak przerywa milczenie ws. "afery hejterskiej"

- Media zaatakowały mnie, ale większym celem był minister Zbigniew Ziobro, a ostatecznym - być może sam wynik wyborów. Wiedząc, że procedury sądowe nie są zbyt szybkie i nie mam możliwości obronić się przed głosowaniem, odszedłem. Teraz chcę dochodzić sprawiedliwości, ale procesy grzęzną - stwierdził b. wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak w rozmowie z portalem tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości sąd Zbigniew Ziobro onet media POLSKA sądownictwo

Zbigniew Ziobro polecił umorzyć sprawę przeciwko dziennikarzowi Onetu. W tle wątek Zatoki Sztuki

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił cofnąć akt oskarżenia przeciwko Mikołajowi Podolskiemu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach w prokuratorze. Dziennikarz portalu Onet był oskarżony o rozpowszechnianie informacji z postępowania przygotowawczego dotyczącego przestępstw pedofilskich popełnionych na terenie Trójmiasta.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro prokuratura Prokuratura Generalna dziennikarze onet POLSKA

"Nie możemy pozwolić na zafałszowanie obrazu tej wojny". List premiera ws. publikacji Onetu i "Newsweeka"

Premier Mateusz Morawiecki skierował list do prezesa RASP Polska, Marka Dekana, w związku z artykułami opublikowanymi przez portal Onet i tygodnik "Newsweek Polska" o wojnie polsko-bolszewickiej. "Jako ofiara sowieckiej agresji nie możemy pozwolić na zafałszowanie prawdziwego obrazu tej wojny" - napisał szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki bitwa warszawska historia Polski onet premier

Sędziowie pozywają media. "Nie było żadnej grupy »Kasta«"

- Przygotowanych będzie 21 prywatnych aktów oskarżenia i 25 pozwów cywilnych o ochronę dóbr osobistych na łączną kwotę zadośćuczynień około 10 mln zł na cel społeczny w imieniu sędziów, którzy zostali zniesławieni informacjami o rzekomej grupie "Kasta" - przekazał pełnomocnik części tych sędziów mec. Bartosz Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fake news sądownictwo dziennikarstwo onet Gazeta Wyborcza

"Popełnia rozmaite błędy, które zaskakują". Piotr Semka o Szymonie Hołowni

- Szymon Hołownia wiele lat był dziennikarzem. Oto jego sztab lub on sam wykreśla bardzo dużą część wywiadu Onetu z nim, a jeśli wierzyć dziennikarzom, nawet próbowano zmieniać pytania. Nie najlepiej idzie mu kampania - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Piotr Semka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Szymon Hołownia onet

Sprawa Ł. Piebiaka. Z. Ziobro: nie będę tolerował takich zachowań

- Jak tylko dowiedziałem się o możliwym naruszeniu standardów przez sędziów zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości, natychmiast podjąłem decyzję o ich zwolnieniu. Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując sprawę byłego wiceministra Łukasza Piebiaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo sąd polityka onet