X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe technologie stymulują wzrost MŚP

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 10:35
Firmy z sektora MŚP, które wykorzystują najnowsze technologie, szybciej się rozwijają i tworzą więcej miejsc pracy – pokazuje badanie Boston Consulting Group (BCG), przeprowadzone na zlecenie Microsoft w pięciu najbardziej zróżnicowanych gospodarczo krajach.
Nowe technologie stymulują wzrost MŚP

Badanie BCG objęło 4 tysiące małych i średnich przedsiębiorstw w pięciu największych i najbardziej zróżnicowanych gospodarkach: Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Chinach, Indiach i Brazylii. Jego celem było przeanalizowanie wpływu IT na rozwój tego sektora, przy różnych uwarunkowaniach ekonomicznych, na przykładzie danych z lat 2010-2012. Wyniki pokazały, że liderzy adopcji nowych technologii zwiększali swoje roczne przychody o 15 punktów procentowych szybciej niż mniej nowoczesne firmy i niemal dwukrotnie szybciej tworzyli nowe miejsca pracy

„Zawsze wierzyliśmy, że nowe technologie pozwalają firmom działać sprawniej i rosnąć szybciej. Badanie Boston Consulting Group wyraźnie to potwierdza. Staramy się pokazywać przedsiębiorcom i firmom MŚP, jak mogą usprawnić swój biznes i zwiększyć jego konkurencyjność dzięki wykorzystaniu urządzeń i usług” – mówi Wojciech Życzyński, Dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft.

Badanie uwidoczniło również różnice między rynkami rozwijającymi się, a tymi rozwiniętymi. Firmy zaawansowane technologicznie na rynkach rozwijających się osiągają wyższe przychody i zwiększają zatrudnienie szybciej niż te z rynków rozwiniętych. Co ciekawe, aż 80% z nich korzysta z usług w chmurze, narzędzi do komunikacji i systemów ERP w porównaniu z 60% liderów technologicznych z rynków rozwiniętych. Gdyby część pozostałych przedsiębiorstw* ze wskazanych rynków sięgnęła po najnowsze technologie, łącznie mogłyby zwiększyć swoje przychody o 770 miliardów dolarów i stworzyć ponad 6 milionów miejsc pracy w analizowanym okresie czasu.

  • Wyniki pokazały również, że 95% firm identyfikowanych jako liderzy technologiczni korzysta z rozwiązań Microsoft. Co więcej, firmy korzystające z narzędzi chmurowych producenta, takich jak Office 365, notowały szybszy wzrost niż pozostałe.

„Te wyniki nas bardzo cieszą, ale nie zaskakują – rozwiązania Microsoft są łatwe w obsłudze, elastyczne i dostępne w różnych modelach, czy to jako usługi, czy też w modelu tradycyjnym on premise – wybór należy do klienta. Dzięki temu firmy mogą je dostosowywać do swoich potrzeb i odpowiednio optymalizować koszty” – komentuje Wojciech Życzyński.

  • Jak z kolei pokazuje badanie Ipsos Mori przeprowadzone na początku 2013 r. na zlecenie Microsoft, 66% polskich MŚP przyznaje, że IT odgrywa kluczową rolę w sukcesie ich organizacji, a 74% przy wyborze rozwiązań IT bierze pod uwagę takie parametry jak mobilność czy też zdalny dostęp do zasobów. Jednocześnie już ponad połowa polskich firm zdecydowała się na wdrożenie usług w chmurze.
  • Spośród nich aż 77% uważa, że wykorzystywane przez nie rozwiązania wspierają ich efektywność, zdecydowana większość jest też zdania, że tego typu narzędzia staną się wkrótce niezbędnym czynnikiem sukcesu.

Microsoft uruchomił niedawno stronę www.tablettopc.pl, która w przystępny sposób pokazuje, jak można połączyć zalety urządzenia mobilnego z wydajnością tradycyjnego komputera PC. To odpowiedź na obserwowane na rynku trendy, w tym potrzebę mobilnej pracy z urządzeniem, które jest tabletem, oferując jednocześnie podobne funkcje i możliwości do tych oferowanych przez PC.

Tablety PC pozwalają w pełni wykorzystać możliwości systemu Windows 8.1 oraz usług i aplikacji, zarówno w zakresie konsumpcji treści, jak i ich tworzenia. Oferują nie tylko interfejs dotykowy, ale też tradycyjne narzędzia jak klawiatura i myszka, dzięki czemu pracownik może wybrać tryb pracy w zależności od preferencji i sytuacji. Ponadto na tabletach z Windows 8.1 można zainstalować wszystkie programy, które działają na laptopach, włącznie z programami magazynowymi, księgowymi czy sterownikami drukarek. Przez wbudowany port USB tablet PC z Windows 8.1 można podłączyć do rzutnika i wielu innych zewnętrznych urządzeń. Przez to, że jest cienki i lekki (znacznie cieńszy i lżejszy od typowego laptopa), łatwo można zabrać go ze sobą w podróż służbową. Długi czas pracy tabletu PC – nawet do 10 h – pozwala na wykonywanie zadań przez cały dzień bez podłączenia do ładowarki. Tablet PC z Windows 8.1 i aplikacjami biznesowymi zachowuje zalety tabletu, nie tracąc na wydajności pod kątem realizacji naszych biznesowych zadań, jaką znamy z laptopa.

 autor: Jan Petersen/BCG

Czytaj także

Rośnie liczba iWorkers

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 08:07
Wg badania przeprowadzonego przez Coleman Parkes Research na przełomie maja i czerwca 2013, firmy europejskie przewidują dynamiczny wzrost liczby pracowników zwanych iWorkers w ciągu najbliższych 5 lat.
rozwiń zwiń