Nowe Technologie

Cupertino: iPad mini nokautuje konkurencję

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 00:00
Wszystko już wiadomo. iPad mini wygrywa poręcznością i lekkością konstrukcji. Ponieważ ma najwyższej próby technikę, przemyślany format oraz sprawdzony ekosystem - jest absolutnym zwycięzcą. Drugie miejsce dla nowego iMaca. Odtąd wszystkie AIO ponownie będą patrzeć w stronę Cupertino.
Cupertino: iPad mini nokautuje konkurencję

 

Ponieważ nieuchronnie rynek dużych tabletów, który iPad stworzył zbliża się do nasycenia, najrozsądniejszym wyjściem Apple było właśnie zejście do niższej klasy cenowej. To pozwoli na utrzymanie przychodów na oczekiwanym przez akcjonariuszy poziomie i dystansowanie konkurencji, tym razem w innym, powszechniejszym  formacie. Przy okazji niższa klasa cenowa włącza do portfela grupy, dla których iPad był za drogi. Trzecią pieczenią jest przyciągnięcie tych, dla których iPad był za duży. Warto przy tym pamiętać, że Apple gra samodzielnie na rynku światowym mając 2 instrumenty:  urządzenia oraz ekosystem. Dlatego może szybciej wprowadzać zmiany niż inni, którzy kompletu nie mają a zrozumieli, że warto lub dopiero gonią Cupertino. O kim mowa, wiadomo...

 

Cóż, najdroższa firma świata jest nią nie bez przyczyny.

Czytaj także

Jest nowy iPad mini! "Koncentracja, nie redukcja"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 18:45
Poznaliśmy nowe urządzenie Apple. Cena od 329 dolarów, w sklepach od 2 listopada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Google odpowie Apple nowymi tabletami Nexus

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 19:32
Zapowiada premierę stworzonego przez Samsunga Nexusa 10, większej edycji tabletu z systemem Android.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróbka? Koreańczycy mają swój "iPad"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 13:58
Korea Północna stara się iść z duchem czasu. W Pjongjangu zaprezentowano urządzenie elektronicznie, które wygląda jak kopia tabletu firmy Apple.
rozwiń zwiń