Nowe Technologie

Nowa aplikacja WD na Windows 8

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 14:45
Western Digital wprowadza pełne wsparcie nowych funkcji obsługi pamięci masowych w systemie Windows 8. Firma WD udostępniła również darmową aplikację przeznaczoną dla nowego interfejsu użytkownika systemu Windows 8, która ułatwia wyszukiwanie, użytkowanie i tworzenie kopii zapasowych plików.
Nowa aplikacja WD na Windows 8

 

Aplikacja WD dla systemu Windows 8 automatycznie wykrywa cyfrowe multimedia zapisane na nośnikach (np. dyskach zewnętrznych) podłączonych do komputera, a także umożliwia wyświetlanie zdjęć, filmów i plików muzycznych użytkownika na dynamicznym kafelku ekranu Start. Użytkownicy korzystający z programu WD z łatwością odszukają i odtworzą własne materiały cyfrowe.

Funkcje

Nowy panel udostępniania ułatwia współdzielenie plików w wiadomościach e-mail i serwisach społecznościowych. System Windows 8 automatycznie zainstaluje nową aplikację WD po podłączeniu certyfikowanych produktów marki WD. Można ją również pobrać ze sklepu Windows Store.

  • Produkty firmy WD przyspieszą także proces tworzenia kopii zapasowych, ponieważ obsługują nową funkcję Historia plików systemu Windows 8.
  • Służy ona do tworzenia backupu na dowolnym dysku twardym podłączonym do komputera lub sieci lokalnej, takim jak WD My Passport lub My Book Live. Uproszczony proces okresowego wykonywania automatycznej archiwizacji najważniejszych plików, które przechowujemy w folderach bibliotek, pulpitu, ulubionych i kontaktów sprawia, że są one zawsze bezpieczne. 
  • Napędy WD obsługują również Miejsca do magazynowania – nową funkcję systemu Windows 8, umożliwiającą korzystanie z wielu dysków twardych jak z pojedynczego woluminu magazynowego. Narzędzie Historia plików oraz Miejsca do magazynowania pozwalają na tworzenie nadmiarowych kopii zapasowych, a w konsekwencji zwiększają poziom bezpieczeństwa danych.

Aplikacja WD dla Windows 8 jest już dostępna za darmo na Windows Store, natomiast wyżej wymienione produkty WD w dobrych sklepach komputerowych oraz na wdstore.com.

 autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Mutimedialna siec domowa WD

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 00:00
Firma Western Digital zaprezentowała dziś pierwszą serię własnych produktów do tworzenia sieci domowej typu Connected Home. Nowe urządzenia o nazwie My Net zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie obsługi, usprawnieniu przesyłania filmów w wysokiej rozdzielczości i zwiększeniu płynności gier sieciowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drogi podręczny dysk do backupu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 00:00
Zwolennikom kompaktowych urządzeń do backupu Western Digital proponuje przenośny dysk z serii My Passport. Wśród technicznych cech urządzenia warto wyróżnić interfejs USB 3.0 i relatywnie dużą prędkość zapisu. Z dyskiem dostajemy również oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobilny Windows na dysku twardym

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 00:00
My Passport Enterprise to jeden z pierwszych dysków, który został zaprojektowany z myślą o współpracy z funkcją Windows To Go firmy Microsoft, która umożliwia utworzenie pełnego systemu operacyjnego Windows 8 gotowego do procesu bootowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windows 8: łatwiejsze kopie zapasowe

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 14:58
Wg ekspertów nowy system operacyjny Windows 8 powoduje, iż proces tworzenia, udostępniania i korzystania z całej zawartości zgromadzonej i przechowywanej na komputerach będzie łatwiejszy.
rozwiń zwiń