Nowe Technologie

Windows 8: łatwiejsze kopie zapasowe

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 14:58
Wg ekspertów nowy system operacyjny Windows 8 powoduje, iż proces tworzenia, udostępniania i korzystania z całej zawartości zgromadzonej i przechowywanej na komputerach będzie łatwiejszy.
Windows 8: łatwiejsze kopie zapasowe
Foto: Glow Images/East News

 

Wielu z nich zaleca tworzenie kopii zapasowych cyfrowych materiałów zapisanych na dyskach jeszcze przed zaktualizowaniem systemu do Windows 8, ponieważ ewentualne błędy występujące podczas migracji mogłyby skutkować utratą lub uszkodzeniem danych.

Backup jest niezbędny każdemu użytkownikowi komputera. Przechowywanie drugich i trzecich kopii cennych plików cyfrowych, w tym filmów, zdjęć, dokumentów finansowych oraz innych danych na oddzielnych dyskach twardych, to dobry sposób na zabezpieczenie plików przed kradzieżą, zagubieniem komputera, atakiem wirusów czy uszkodzeniem przez żywioły, a także awarią pamięci masowych.

Firma Microsoft wie, że nawet w nowych systemach operacyjnych należy dbać o regularne tworzenie kopii zapasowych, dlatego system Windows 8 został wyposażony w dwie nowe funkcje: historię plików i miejsca do magazynowania. Pierwsza z nich ułatwia zaplanowanie regularnego backupu dla dowolnego folderu na dysku twardym komputera. Funkcja miejsc do magazynowania umożliwia korzystanie z wielu dysków jak z pojedynczego woluminu magazynowego, a także pozwala na skonfigurowanie różnorodnych nośników danych  do tworzenia wielu kopii zapasowych.

Rozwiązanie WD

Dostawcy rozwiązań pamięci masowych - tacy jak firma WD - zapewniają użytkownikom wiele rozwiązań do tworzenia kopii własnych danych. Są to m.in. zewnętrzne dyski twarde podłączane do komputerów za pomocą ultraszybkich gniazd USB 3.0  (dyski przenośne WD My Passport lub biurkowe My Book). Wysoka szybkość przesyłania danych sprawia, że regularne tworzenie kopii zapasowych będzie szybkim i bezproblemowym procesem. Użytkownicy mogą również korzystać z dysków sieciowych – w tym z płatnych „usług w chmurze” lub osobistych serwerów plików WD, które podłączone do sieci są dostępne w dowolnym miejscu i czasie, z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego, jednocześnie zapewniając wysokie bezpieczeństwo danych takie jak na lokalnym dysku twardym.

  • Sam dysk twardy WD będzie przydatnym narzędziem w tworzeniu backupu również dla użytkowników systemu Windows 8, ponieważ wszystkie produkty firmy WD – w tym dyski twarde, osobiste serwery plików oraz bezprzewodowe routery magazynowe – są w pełni zgodne z systemem Windows 8 i ułatwiają oraz przyspieszają tworzenie kopii zapasowych.

 autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Backup danych dla małych firm

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 00:00
Przedsiębiorcy chcąc rozwijać swoją firmę, muszą stworzyć odpowiednią infrastrukturę informatyczną, która zapewniać będzie wysoką wydajność przy wysokim poziomie bezpieczeństwa. Backup danych pozwala pracownikom nie martwić się o bezpieczeństwo informacji znajdujących się na dyskach, a awaria sprzętu czy zdarzenia losowe nie będą stanowiły zagrożenia dla przechowywania ważnych danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualizacja przestała być tylko modą

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Coraz więcej firm czerpie korzyści z przeniesienia swojej infrastruktury w środowisko wirtualne. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak właściwie z nią postępować. Czy wirtualne maszyny są regularnie backupowane? Czy w przypadku poważnej awarii firma posiada kompleksowy i rentowny plan ciągłości działania? Na takie pytania potrzebna jest odpowiedź.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto wdrożyć w firmie politykę kopii zapasowych?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 00:00
Kopie zapasowe, potocznie zwane backup'em, jako specyficzna potrzeba pojawiły się krótko po upowszechnieniu komputerów osobistych. Wiele firm pytanie: czy warto? - już dawno uznaje za retoryczne, ale dobrze jest znać najważniejsze powody, dla których zasadne jest stosowanie backupu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proste zasady backupu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 00:00
Straty związane z utratą danych potrafią wielokrotnie przewyższyć koszty wdrożenia systemu backupu. Wg firmy Pentacomp, przedsiębiorca powinien stosować się do kilku prostych wskazówek, o których warto pamiętać przy tworzeniu backupu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsza rzecz w ochronie danych

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 00:00
Przywracanie aplikacji o znaczeniu krytycznym to jeden z najważniejszych problemów firm w zakresie ochrony danych. Najnowsze badanie Quest Software przeprowadzone wśród firm pokazuje zmianę trendów we współczesnym backupie i odtwarzaniu danych
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobilny Windows na dysku twardym

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 00:00
My Passport Enterprise to jeden z pierwszych dysków, który został zaprojektowany z myślą o współpracy z funkcją Windows To Go firmy Microsoft, która umożliwia utworzenie pełnego systemu operacyjnego Windows 8 gotowego do procesu bootowania.
rozwiń zwiń