Tusk: Polska może zostać mistrzem Europy

Agnieszka Kamińska 13.06.2012
Donald Tusk na meczu Polska-Rosja
Donald Tusk na meczu Polska-Rosja, foto: PAP/Rafał Guz

- Polska wygra mecz z Czechami: 2:0. Z typowaniem 4:0 w meczu z Rosją trochę żartowałem, ale teraz mówię poważnie – oświadczył premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk jest optymistą, jeśli chodzi o szanse polskiej reprezentacji. – Jeśli Polska zagra tak jak w drugiej połowie z Rosją, może zostać mistrzem Europy. Jeśli zagra tak, jak w drugiej połowie z Grecją, nie wyjdzie z grupy – przewidywał. Dodał, że nie zmienił zdania: uważa, tak jak i wcześniej, że wszystko się może zdarzyć, możemy przegrać każdy mecz, ale możemy zostać mistrzem Europy.

Donald Tusk stawia na zwycięstwo Polski w meczu z Czechami, 2:0. Pytany o kontuzję bramkarza Czech, mówi że nikomu by jej nie życzył. Dodał, że drużyna czeska może być niebezpieczna, nawet jeśli będzie osłabiona. – Często drużyna, na którą spadają różne plagi, kontuzje, wykluczenia tak się mobilizuje, że jest groźniejsza. Spójrzmy, jak bronił zmiennik Wojtka Szczęsnego Przemek Tytoń, na pewno nie żałowaliśmy, że stanął w bramce i z Grecją, i teraz z Rosją – dodał.

Nie chciał odpowiedzieć, kto powinien stanąć na bramce w kolejnym meczu. - Dałem słowo honoru Franciszkowi Smudzie, że nie będę wychodził przed szereg – powiedział.