Dutkiewicz: wystarczy miejsca dla 50 tys. kibiców

Jedynka
Petar Petrovic 16.06.2012
Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz (C) wita selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszka Smudę (P) po przjeździe kadry do hotelu Park Plaza we Wrocławiu
Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz (C) wita selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszka Smudę (P) po przjeździe kadry do hotelu Park Plaza we Wrocławiu, foto: PAP/Maciej Kulczyński

W "Sygnałach dnia" prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zapewniał, że miasto jest gotowe na większą liczbę kibiców, którzy będą chcieli oglądać mecz Polska - Czechy w Strefie Kibica.

Rafał Dutkiewicz powiedział w radiowej Jedynce, że Strefa Kibica została specjalnie przed meczem z Czechami powiększona i że zostanie ustawiony dodatkowy telebim. Zapewniał też, że kibice nie powinni obawiać się o swoje bezpieczeństwo, gdyż policja dysponuje odpowiednimi siłami, by je zapewnić.

Tak komentuje Tomasz Zimoch>>>

Prezydent Wrocławia informował, że cały dzisiejszy dzień spędza z gośćmi, którzy przyjeżdżają na Euro, a wieczorem będzie kibicował Polakom. Dodał, że niestety na stadionie nie będzie prezydenta Czech Vaclava Klausa, gdyż źle się czuje, ale będą obecni Bronisław Komorowski, Donald Tusk i książę Albert z Monako.

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

Jego zdaniem Polska wygra spotkanie, ale po „bardzo dramatycznym meczu”, będzie on też cięższy niż ten z Rosją, gdyż nałożyliśmy na naszą drużynę dużą presję.

Rafał Dutkiewicz bardzo cieszył się z inicjatywy dziennikarza Programu Pierwszego Polskiego Radia Tomasza Zimocha, by w trakcie meczu zaprezentować gigantyczną flagę Polski.

Jak powstawała wielka flaga >>>

Dziwił się, że warszawscy restauratorzy narzekają na mniejsze niż spodziewane zyski z Euro. Podkreślał, że sytuacja pod tym względem we Wrocławiu wygląda bardzo dobrze, a restauratorzy "profitują bardzo przyzwoicie".

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!