Nowa przyśpiewka kibiców: Polacy...

Artur Jaryczewski 16.06.2012
Polscy kibice we Wrocławiu przed wieczornym meczem naszej reprezentacji z Czechami, foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

- Polacy, pięknie się stało. Polacy, mecz się wygrało. Teraz nam mało. Finału nam się zachciało - taką alternatywną przyśpiewkę dla "Polacy, nic się nie stało..." proponuje Jerzy Skoczylas z Kabaretu Elita.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

Skoczylas, który obejrzy mecz w strefie kibica w Pradze, wierzy w zwycięstwo polskiej drużyny i zamierza ją mocno wspierać ze stolicy Czech. - Jestem kabareciarzem, ale i radnym miejskim, szefem komisji kultury i zostałem wydelegowany przez Wrocław, żeby pozdrowić czeskich kibiców od polskich kibiców - powiedział Skoczylas.

Przyznał, że jest bardzo dumny z tego zadania, zwłaszcza, że Czesi wprowadzili w mieście bardzo dobrą atmosferę, świetnie się bawią i głównie za ich sprawą w dniach meczowych we Wrocławiu panuje atmosfera fiesty i dobrej, zdrowej rywalizacji, kompletnie pozbawionej agresji. - Chcę im za to wszystko podziękować i przekazać, że bardzo to doceniamy - powiedział Skoczylas.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

Jeszcze przed wyjazdem do Pragi Skoczylas ułożył alternatywną przyśpiewkę dla "Polacy, nic się nie stało...", którą kibice śpiewają po przegranym meczu. Według Skoczylasa stara przyśpiewka już się nie przyda i dlatego ułożył nową, bardziej odpowiednią.

"Polacy, pięknie się stało. Polacy, mecz się wygrało. Teraz nam mało. Finału nam się zachciało". Skoczylas, który sam jest kibicem, uważa, że polska reprezentacja wygra. - Myślę, że polska reprezentacja pierwszą połowę zagra jak pierwsze 45 minut z Grekami. A w drugiej części meczu powtórzą sukces z drugiej połowy spotkania z Rosją. Per saldo wygramy 2:0 - powiedział Skoczylas.