"Franz" odchodzi. Kto zostanie następcą? Polak, Brazylijczyk...

IAR / PAP
Artur Jaryczewski 19.06.2012
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda , foto: Katerina Sulova, PAP/CTK

Grzegorz Lato zapowiedział na dzisiejszej konferencji, że najbliższe mecze polskiej reprezentacji poprowadzi nowy trener. Rozpoczęło się już poszukiwanie następcy Franciszka Smudy.

Kontrakt popularnego "Franza" upływa z końcem sierpnia, jednak po rozmowie z Grzegorzem Lato trener podjął decyzję, że zostanie rozwiązany wcześniej. Prezes PZPN poinformował, że wszelkie należności wynikające z tego tytułu zostaną wypłacone.

Następca Smudy jest poszukiwany wśród Polaków i obcokrajowców. - Rozpoczynamy procedury zmierzające do wyboru nowego trenera kadry narodowej. Po przegranym meczu z Czechami zaczęły spływać do nas różne propozycje z Europy, a nawet z Brazylii. Ale bierzemy pod uwagę wielu trenerów, także polskich - przyznał Lato.

W konferencji prasowej uczestniczył też Stefan Majewski, wymieniany jako jeden z kandydatów na stanowiska nowego selekcjonera. Wielokrotny reprezentant Polski i kolega Grzegorza Laty z boiska nie chciał jednak komentować doniesień prasowych. Majewski nie pokusił się także o ocenę pracy Franciszka Smudy - jak podkreślił: przez solidarność trenerską.

Zmiana na stanowisku szkoleniowca spowodowana jest słabym występem Polaków na Euro 2012. Podopieczni "Franza" zajęli ostatnie miejsce w grupie A mistrzostw Europy (z dorobkiem 2 punktów) i odpadli z rywalizacji. Franiczek Smuda prowadził kadrę narodową od 29 października 2009 roku.

Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012>>>

IAr/PAP/ aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!