Hiszpania ma pomysł jak zatrzymać Ronaldo

PAP
Martin Ruszkiewicz 26.06.2012
Vicente del Bosque
Vicente del Bosque, foto: PAP/EPA/UEFA

- Spotkanie z Portugalią to najważniejszy mecz w naszym życiu - powiedział trener reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque przed pierwszym półfinałem Euro 2012.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

- Nam zależy na tym, żeby znów dostać się do finału, a potem obronić tytuł. Portugalczycy chcą odnieść największy sukces w historii futbolu w tym kraju. Myślę więc, że obie drużyny są pod sporą presją - zauważył 61-letni szkoleniowiec.

Del Bosque powiedział także na konferencji prasowej, że nie dziwi go, że tyle uwagi poświęca się kapitanowi Portugalczyków Cristiano Ronaldo. - To logiczne, że tyle się o nim mówi. To znakomity piłkarz, będziemy musieli na niego uważać. Poza tym gra w Hiszpanii, co także nie jest bez znaczenia - ocenił.

Pierwszy półfinał Euro 2012 rozpocznie się o godzinie 20.45. Zwycięzca tego pojedynku zagra 1 lipca w finale z wygranym z pary Niemcy - Włochy.

- Zagramy po swojemu. Oczywiście dostosujemy się częściowo do stylu przeciwnika, ale najważniejsze, żebyśmy to my mieli inicjatywę. Wolę grać na połowie rywali, niż na swojej. Najlepiej dla nas byłoby, gdyby Portugalczycy postawili na defensywę, bo my wiemy jak się takiej strategii przeciwstawić - zakończył Del Bosque.

PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!