Polscy kibice koczują przed hotelem reprezentacji

PAP
Martin Ruszkiewicz 16.06.2012
Polscy kibice czekają na piłkarzy przed hotelem Park Plaza we Wrocławiu
Polscy kibice czekają na piłkarzy przed hotelem Park Plaza we Wrocławiu, foto: PAP/Maciej Kulczyński

Fani, którzy przyszli przed hotel HP Park Plaza we Wrocławiu przed południem, mieli dużo szczęścia. Wyszli do nich Marcin Wasilewski, Adrian Mierzejewski i Kamil Grosicki.

Polska - Czechy - relacja na żywo >>>

Fani polskiej drużyny skandują: "Chodźcie do nas" oraz "Polska, biało-czerwoni". Mają trąbki, a cześć z nich jest ubrana w biało-czerwone koszulki.
Piotr, który sobotni mecz obejrzy na wrocławskim Stadionie Miejskim, przyjechał do stolicy Dolnego Śląska z Londynu. Pod wrocławski hotel przyszedł przed godz. 9. - Chciałbym z bliska zobaczyć kilku naszych zawodników - powiedział.

Kibice prognozują co najmniej dwubramkowe zwycięstwo Polaków. - Czesi ładnie grali z Grecją, z Rosją dali się skontrować. Mam nadzieję, że w meczu z nami się nie popiszą - powiedział Karol.

Emocje i spory wśród fanów wzbudza obsada polskiej bramki - jedni chcieliby, aby był to Przemysław Tytoń, inni woleliby Wojciecha Szczęsnego. - Choć prawdę mówiąc, o pozycję w bramce nie musimy się obawiać, ponieważ zarówno Tytoń, jak i Szczęsny, to bardzo dobrzy zawodnicy - przekonywał innych z fanów.

Polska reprezentacja od piątku mieszka w położonym w centrum miasta hotelu HP Park Plaza. Do dyspozycji piłkarzy oddano półtora piętra hotelu. Każdy z piłkarzy ma osobny pokój z wygodnym łóżkiem. Zawodnicy i sztab trenerski mogą również korzystać z hotelowego tarasu, z którego widok rozciąga się na Odrę, oświetlony w nocy Most Uniwersytecki i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego. Aby zapewnić maksymalny spokój piłkarzom, z ruchu pieszego wyłączono bulwar znajdujący za hotelem.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

Mecz Polska-Czechy rozpocznie się o 20.45. Na trybunach wrocławskiego Stadionu Miejskiego zasiądzie około 10 tys. Czechów i trzy razy tyle Polaków.

PAP/mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!